Gegužė
18
Pasirinkti
Pasirinkti

Festivaliai

'Baltojo kaspino" festivalis
2020-11-25 18:00 - 2020-12-10 19:00 Kaunas

'Baltojo kaspino" festivalis

Fondas FRIDA jau šeštą kartą tradiciškai lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis Kaune ir Vilniuje organizuoja „Baltojo kaspino festivalį 2020“. Tai kultūrinių prevencinių renginių ciklas, skirtas tarptautinei akcijai „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“. Smurtas mūsų visuomenėje vis dar yra įsišaknijęs nuostatose ir tapęs savotiška "kultūrine norma" („muša, nes myli"). Šiais metais festivalis keliasi į virtualią erdvę!
Mūsų valstybė iki šiol neskiria reikiamo dėmesio smurto artimoje aplinkoje prevencijai (tiek retorikos, tiek finansuojamų programų prasme), o tai skaudžiai atsiliepia ateities perspektyvoje, nes nuolat „gesinti gaisrus“ yra ir brangiau, ir mažiau neefektyvu, negu užkirsti kelią ugnies įsižiebimui.
Šiemet vyksta jau 6-asis „Baltojo kaspino" festivalis. Festivalio renginiai jo dalyviams nemokami, todėl juose dalyvauti galės plačiosios visuomenės atstovai (jaunimas, asmenys, esantys rizikoje patirti smurtą bei patiriančios smurtą moterys). Nuo 2016 m. Festivalis išsiplėtė, renginiai pasiekė Vilnių. Festivalio programėlę ir registraciją į renginius rasite čia https://www.docdroid.com/uX2JhcF/baltojo-kaspino-programa-pdf