Gruodis
4
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Tarpdisciplininiai

 Mobilioji miesto pažinimo programėlė „Kosmos App“
2022-01-22 00:00 - 2022-12-31 00:00 Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Mobilioji miesto pažinimo programėlė „Kosmos App“

KOSMOS APP – tai skaitmeninė audio-spektaklių transliacijos platforma leidžianti pakeliauti po garsinę konkrečių viešųjų erdvių istorinę bei kultūrinę atmintį. Telefono GPS signalo pagalba programėlė seka Jūsų geolokaciją suteikdama galimybę fiziškai pasivaikščioti po garsų ir istorijų geografiją. Aplikacija sudaro trys programos (istorijos) kurias sukūrė profesionalūs teatro, literatūros ir muzikos menininkai bendradarbiaudami su įvairių sričių mokslininkais, istorijos bei kultūros tyrinėtojais.

Audio-koliažas „Keturių konfesijų sankryža“ veikianti Kauno ramybės parke sukurta iš keliasdešimt autentiškų dokumentinių įrašų bei profesionalių aktorių įrašytų parko istorijų kartu su viską lydinčia muzika bei garso dizainu veda klausytojus per visų keturių parke įsikūrusių konfesijų religines-kultūrines tradicijas, garsiuosius 1956 m. Vėlinių įvykius, paminkluose tūnančią rezistencinę Lietuvos kovų už nepriklausomybę atmintį bei šių laikų kauniečių istorijas.

Audio kompozicija „SUSITAIKYMAS“ tai muzikinis atminties takas, jungiantis Muziejų, IX fortą ir Monumentą, praeities triukšmo atgarsiais kviečia pasivaikščioti ir patirti emocinį virsmą – pajausti XX amžiaus dramatiškų politinių pokyčių sukeltas kultūrines traumas. Pasaulinių karų, totalitarinių režimų, nusikaltimų prieš žmogiškumą simboliniai gaudesiai skatina įsivaizduoti žmogų nesaugioje ūžiančioje aplinkoje. Audio kompozicija atskleidžia nematomą Kauno IX forto memorialinio komplekso, kaip istorinės ir atminimo vietos, emocinį krūvį. Triukšmingi, intensyvūs, nutrūkstantys garsai galiausiai ieško tarpusavio harmonijos, skatina susimąstyti apie visuomenės santykį su istorija, veda istorinių traumų atpažinimo ir susitaikymo link.

Audio-kompozicija „Absoliutus pasaulis“ veikianti Kauno Aleksoto bei Senamiesčio rajonuose panardina į pasaulyje garsių mokslininkų, Kaune savo vaikystės metus praleidusių brolių Oskaro bei Hermano Minkovskių intelektualinį pasaulį bei tyrinėja tuometinio Kauno sąsajas su garsių mokslininkų atradimais. Pagrindinis garsinio pasakojimo herojus - laike užstrigęs mokslininkas Hermanas Minkovskis (1864-1909 m.) Kaune gimęs vokiečių matematikas ir fizikas pirmasis iškėlė keturmatės erdvės (dar vadinamos ,,Minkovskio erdve") egzistavimo hipotezę, kuri davė pradžią Hermano studento, Alberto Einšteino, atrastai reliatyvumo teorijai, suformulavo visame pasaulyje žinomą geometrinę skaičių teoriją vadinamą ,,Minkovskio problema" ir pirmasis įvardino keturmatę jėgą dažnai vadinamą ,,Minkovskio jėga". Vyresnis jo brolis Oskaras Minkovskis (1858-1931) žinomas patofiziologas, terapeutas, įvairių pasaulio universitetų dėstytojas, davęs pradžią insulino sukūrimui gydant cukrinį diabetą. Šių dviejų brolių kasrytinė vaikystės kelionė Vytauto Didžiojo tiltu į Kauno gubernijos gimnaziją ir tampa programos atspirties tašk. Bet tuo metu, tai buvo tiltas ne tik tarp dviejų krantų, bet ir dviejų laikų...

Aplikaciją galite parsisiųsti: