Birželis
3
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Muzika

Ablaye Cissoko ir Kiya Tabassian | „Constantinople“ ansamblis
2022-05-22 14:00 Šv. Onos koplyčia, J. Janonio g. 11, Kačergin Žiūrėti žemėlapyje

Ablaye Cissoko ir Kiya Tabassian | „Constantinople“ ansamblis

festivalio PASAULIS SKAMBA koncertas
gegužę - rugpjūtį 🌎 12 grupių iš 5 žemynų!
Poetinis styginių instrumentų ir balsų susitikimas, nuo pat Mandingo Karalystės epų iki Persijos karališkosios muzikos
Atlikėjai:
Ablaye Cissoko – kora, vokalas
Kiya Tabassian – setaras, vokalas
„Constantinople“ ansamblio nariai Ablaye Cissoko ir Kiya Tabassian (Senegalas / Iranas) surengs vienintelį akustinį koncertą išskirtinėje vietoje – pušyne paskendusioje Kačerginės Šv. Onos koplyčioje.
„Pradžioje buvo Žodis“ (Jn 1, 1–18), kuris nuo neatmenamų laikų buvo įkūnijamas bardų ir trubadūrų lūpomis. A. Cissoko ir K. Tabassian - žodžio virtuozai, laisvieji mąstytojai bei taikos pasiuntiniai, savo muzika puoselėjantys ryšį su gamta, betarpišku dieviškumu bei senolių išimtimi.
K. Tabassian yra kompozitorius, ,,Constantinople“ ansamblio įkūrėjęs bei setaro, styginio instrumento, tradicinėje persų muzikoje naudojamos liutnios, kaip manoma atsiradusios 9 a., ambasadorius. Antrasis dueto narys A. Cissoko – dainininkas ir koros, arfos pavidalo instrumento, turinčio 21 stygą ir didelę rezonansinę pūslę iš karvės odos, virtuozas –griotas iš Senegalo. Vakarų Afrikos pakrantėje buvusioje imperijoje kiekvienam imperatoriui tarnavo ypatingas žmogus, vadinamas griotu – poetas, dainininkas ir muzikantas, vykdydamas savo pareigas turėjo daina ir muzika viską perpasakoti imperatoriui poetine forma. Instrumento pasirinkimas priklausė nuo grioto rango ir tik labiausiai patyrę griotai galėjo groti kora.
Dialogas tarp setaro ir koros, rodos, gimsta iš pačių žemės gelmių, o A. Cissoko ir K. Tabassian yra tarsi paukščiai, nuolat keliaujantys muzikantai, kurių namai – visas pasaulis. Ši natūrali simbiozė suteikė muzikantams sparnus, kurie klausytojus pakelia į neregėtus ir negirdėtus muzikinius horizontus.
Apie Šv. Onos koplyčią
Tarpukariu Kačerginėje apsistodavęs architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis 1936 m. parengė unikalios koplyčios projektą: „Tėtė ją suprojektavo iš medžio, lengvą, perregimomis sienomis, kad pastatyta pušyne neatsiskirtų nuo gamtos – Dievo bažnyčios“ (iš prof. V. Landsbergio prisiminimų). Tačiau užsakovams ji pasirodė pernelyg netradicinė, todėl 1938 m. pasistatydino kitokią. Prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas ir sovietinė okupacija sujaukė parapijos bendruomenę, religinis gyvenimas nutrūko.
Po 1994 m. susikūrusi nauja religinė bendruomenė ėmėsi iniciatyvos atkurti Kačerginės koplyčią. Naujoji koplyčia pastatyta 1998 m. remiantis V. Landsbergio-Žemkalnio 1936 m. projektu, kurį koregavo architektai Feliksas Jackevičius ir Gediminas Jurevičius.
Sekite naujienas www.gmgyvai.lt
Koncertas yra „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.