Lapkritis
26
lapkritis 2024
P A T K P Š S
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
Ieškoti Valyti pasirinkimus
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Muzika

Advento vakaras  „Dvare ugnelė žibėjo“
2023-12-12 18:00 Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Advento vakaras „Dvare ugnelė žibėjo“

Gruodžio 12 d. 18 val. kauniečius ir miesto svečius kviečiame į advento vakarą „Dvare ugnelė žibėjo“ Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. renginių erdvėje). Drauge su Garliavos kultūros centro folkloro ansambliu „Gegutala“ (vadovė Nijolė Grivačiauskienė) dainuosime tradicines advento dainas, žaisime, išbandysime senuosius advento burtus ir ateities spėjimus.

Advento tradicijos Lietuvoje

Šimtametės advento tradicijos Lietuvoje kinta, veikiamos šiuolaikinės visuomenės poreikių. Mūsų protėviams, kurių gyvenimas buvo neatsiejamas nuo gamtos ciklo, adventas reiškė saulėgrįžos laukimą. Šiandien tai yra susikaupimo, ramybės, dvasinio apsivalymo laikas, skirtas pasiruošti šv. Kalėdoms, apmąstyti besibaigiančius metus. Kviečiame stabtelėti ir atsigręžti į mūsų senolių tradicijas, kai ilgus ir tamsius vakarus praskaidrindavo ramūs bendruomenės susibūrimai su įvairiais žaidimais, rateliais ir dainomis.

Lietuvių kalendorinės tautosakos lobyne advento ir Kalėdų laikotarpio dainos bei žaidimai sudaro didžiausią dalį. Daugiausia jų užrašyta Dzūkijoje ir Rytų Aukštaitijoje. Dainų išskirtinumą lėmė jų apeiginis pobūdis, santūresnės ir lėtesnės melodijos, poetiški tekstai su mitologiniais vaizdiniais ir įpintais savitais refrenais, žmogaus gyvenimo ir gamtos sugretinimas.

Apie folkloro ansamblį „Gegutala“

Garliavos kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala“ susikūrė 2000 m. Dauguma ansambliečių kilę iš Aukštaitijos, todėl daugiausia atlieka šio regiono folklorą ir puošiasi aukštaitiškais tautiniais kostiumais. Pastaraisiais metais vis labiau domimasi sūduvių bei dzūkų folkloru. Jau daug metų ansamblyje gyvuoja sutartinių giedotojų grupė „Mėta“, giedamos liaudiško pamaldumo giesmės – „kantičkos“, kasmet rengiamos autentiškos teminės programos. Naujausią programą „Tebus pašlovinti nenusilenkę prieš netiesą“, skirtą Lietuvos partizanų atminimui, kolektyvas pristatys 2024 m. vasarą vyksiančioje jubiliejinėje Lietuvos dainų šventėje.

Pagrindinis ansamblio tikslas – išsaugoti gyvą lietuvių folklorą, tęsti dainavimo tradiciją, todėl folkloras laikomas ne tik menine tautos raiška, jos vertybių sankloda, bet ir poilsio, bendravimo būdu, prasmingų ir tvirtų žmonių tarpusavio ryšių garantu. Juk dainose susitinka kartos, o norėdami pajusti visą liaudies dainų grožį ir magišką galią, turime dainuoti, ne tik klausytis.

Adventas yra puikus metas pažinti šį lietuvių tautosakos paveldą, gyvai įprasminti tradiciją ir paįvairinti šv. Kalėdų laukimą. Tad maloniai kviečiame susiburti į jaukų advento ratą, atsikvėpti nuo kasdienių rūpesčių ir drauge pavakaroti.

Renginys nemokamas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Koncertas „Muzikinė dedikacija kompozitoriui Leonui Povilaičiui“
Koncertas „Muzikinė dedikacija kompozitoriui Leonui Povilaičiui“
2024-11-28 18:00 Radastų g. 2, Kaunas, Kauno m. sav