Birželis
1
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Akcija "Neprarask Vilties"
2022-03-10 15:00 - 2022-12-31 18:00 VšĮ Vaiko raidos klinika, Jonavos gatvė 45, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Akcija "Neprarask Vilties"

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija kartu su VšĮ Vaiko raidos klinika organizavo piešinių konkursą „Neprarask vilties“. Konkurso idėja kilo iš asmeninės patirties, kadangi klinikos įkūrėja Dovilė Čepulinskaitė augina negalią turinčią mergaitę.

Parodos idėja – 150 milijonų vaikų pasaulyje turi negalią ir susiduria su atskirtimi daugelyje savo gyvenimo sričių. Neįgaliems vaikams kiekviena diena yra kova. Nesvarbu, kokios fizinės ar psichinės būklės vaikai būtų, jie turi teisę į saugią ir kūrybišką aplinką, kuri skatintų jų vystymąsi. Paroda kviečiame atkreipti dėmesį ne į vaikų negalią, o į jų gebėjimus. Kiekvienas vaikas nusipelno vardo čempiono, kuris niekada nepasiduos, kuris supranta nuoširdžių santykių galią ir tiki, kad gali tapti geriausiu, koks tik pajėgus būtų.

 

Lukrecijos istorija  - mamos lūpomis

 Lukrecija gimė visai sveika, tik 2014 metais ją paženklino liga. Mergaitei užsidegė smegenys ir pats organizmas pradėjo naikinti centrinę nervų sistemą, liga dar vadinama degančiomis smegenimis, autoimuninis NMDA receptorių antikūnų encefalitas.

Liga truko 4 metus ir ji iš Lukrecijos atėmė viską – kalbą, vaikščiojimą, suvokimą. Ligai pagaliau sustojus, gydytojų prognozės buvo labai blogos.

Mes niekada nepraradome Vilties ir po ligos, per 2,5 metų aplankėme daugiau nei 20 reabilitacijos centrų užsienyje ir Lietuvoje. Įgyta labai didelė patirtis, kaip reikia padėti vaikui, kad jis VĖL GALĖTŲ VAIKŠČIOTI, KALBĖTI, ŠYPSOTIS GYVENIMUI. Šiandien ji įkopia į auksinę kopą ir šypsosi gyvenimui.

Lukrecijos liga ir įgyta patirtis įkvėpė įkurti centrą Lietuvoje. Kuriame būtų taikomos visos metodikos, kurios Lukrecijai padėjo vėl vaikščioti, džiaugtis gyvenimu ir ji jau greit mums vėl dainuos. Centrą įkūrėme kartu su Agne Juodyte - kineziterapeute, ji visą Lukrecijos kelią buvo šalia mūsų.

Lukrecijos ligos ypatumas yra tas, kad žmogus negali nupiešti apskritimo, jis negali jo sujungti, taip prieš daugiau nei 12 metų buvo atrasta ši liga.

Ir kai sulaukėme skambučio iš Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos, dailės mokytojos Tatjanos ir kai ji pasiūlė organizuoti piešinių konkursą „Neprarask Vilties“, iškart sutikome. O šio konkurso simboliu tapo Lukrecijos nupiešta širdelė. Ši širdelė, tai Lukrecijos įveiktos kovos simbolis, tai ženklas, kad liga sustojo, kad ji vėl mato pasaulį tokį, koks jis yra nuostabus.

Labai tikime, kad įkurti centrai Lietuvoje padės kitoms šeimoms neprarasti Vilties ir rasti pagalbą čia Lietuvoje, juk gydo ir namų sienos. Labai džiaugiamės, kad mums pavyko į Lietuvą atvežti terapiją Mamos balsu. Juk mamos balsas – tai pirmas garsas, kurį girdi dar mamos įsčiose, jau nuo 20 nėštumo savaitės. Šios terapijos nauda įrodyta ir publikuota Stanfordo universiteto psichiatrijos ir elgesio terapijos specialistų. Mamos balsas – tai pirmas vaistas vaikams.

 

Klaipėdos „Žaliakalnio” gimnazijos Dailės mokytoja, klasės auklėtoja Tatjana.

Idėja organizuoti gerumo akciją-piešinių parodą gimė po dalyvavimo pedagogų seminare „Neurosensorinės stimuliacijos metodas vaikams su mokymosi sutrikimais, specialiaisiais poreikiais“. Kilo natūralus smalsumas peržiūrėti klinikos puslapį Meta erdvėje, sužinoti kas, kaip ir kodėl...

Po kelių akimirkų rašiau laišką Dovilei, pasiūliau jai organizuoti renginį ir vaikų kūrybiniais darbeliais papuošti klinikos patalpas.

Projektui pritarė Klaipėdos dailės mokytojų metodinis būrelis, palaimino Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras.

Akcijoje dalyvauja 43 (pro)gimnazijos, pagrindinės, sanatorinės, meno, dailės mokyklos, kūrybinės ir dizaino studijos, reabilitacijos, vaikų dienos bei laisvalaikio centrai.

Atsisakyta konkurso-rungimosi principo. Šioje akcijoje visi dalyviai bus pripažinti nugalėtojais, nes, dalyvaudami, vaikai daro gailestingumo darbus, tampa tolerantiškesni negalią turintiems vaikams ir jaunimui, plėtotoja meninius, kūrybinius gebėjimus.

Parodos simboliu tapo Dovilės dukrytės po ligos nupiešta širdelė.

Paroda siekiame suteikti vaikams, ypač ypatingiems vaikams, dar daugiau džiaugsmo, meilės bei VILTIES.

Darbo laikas

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00

Šeštadienis 10:00 - 15:00

Sekmadienis 10:00 - 15.00