Spalis
22
Pasirinkti
Pasirinkti

Virtualūs renginiai

Spauskite mygtuką "Enter", kad ieškoti

ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho
2022-01-01 10:00 - 2022-09-30 11:00 Lietuvos aviacijos muziejus / Lithuanian Aviation Museum, Veiverių gatvė, Kaunas

ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho

Aviacija tarpukario Lietuvoje – ko gero ryškiausias jaunos valstybės modernėjimo, kūrybinio ir inžinerinio potencialo indikatorius, laisvės, aukštumų, tobulybės siekis, puoselėtas tarpukario Lietuvoje ir net sovietmečiu. Antano Gustaičio orlaivių serijos fenomenas ANBO. Tarp jų – vienas ryškiausių simbolių – 1929-aisiais metais sukurtas ANBO III , tapęs pirmuoju lietuvišku serijinės gamybos orlaiviu. Pakilęs į orą didžiosios pasaulinės krizės metais, jis drąsiai brėžė augančios Lietuvos aviacinės minties vektorių aukštyn, jungdamas pagrindinius gero dizaino dėsnius – technologines naujoves, paprastumą ir patikimumą. Gerai arba niekaip! Tuo laiku šis principas buvo tapęs normalybe, o dabar projektu bus siekiama pristatyti kaip siekiamybę. Šiomis nuostatomis vadovavosi ir kitų sričių Lietuvos kūrėjai – architektai, inžinieriai, dekoratoriai.

Veiklos:
- Tarpukario epochos specifinių gyvenimo sričių istoriniai tyrimai, galintys duoti pagrindo naujai pažvelgti į konstruktyvios raiškos modernizmą tarpukario Lietuvoje. Kviestiniai ekspertai savo istorijos, aprangos, mados, ginkluotės, radijo, muzikos, literatūros, žiniasklaidos ir kitų sričių žinias suaktualins santykyje su aviacija kaip kūrybinio ir inžinerinio potencialo sritį.
Tyrimų pagrindu bus sukurtos 8 tinklalaidės, kurių metu bus aptartos svarbiausios tarpukario lietuviškosios aviacijos savybės ir procesai santykyje su socialinio, kultūrinio gyvenimo raida.
- 2022 metais Lietuvos aviacijos muziejuje dirbtuvių rezultatų pagrindu bus parengta ekspozicija, kurioje bus ir vienas iš atkurtų ANBO orlaivių.