Gruodis
3
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kinas

Animacijos savaitgalis
2022-05-28 12:00 - 2022-05-29 21:00 Laisvės alėja 54, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Animacijos savaitgalis

Pirmasis „Romuvos“ organizuojamas „Animacijos savaitgalis“ kviečia leistis į neatrastos animacijos atradimų kelionę. Įsitikinimas, kad animacija skirta tik vaikams, sparčiai blėsta, o tai ryškiai atspindės ir šio festivalio programa, kurioje įtraukiančių, aktualių ir vizualiai stulbinančių filmų sau atras kiekvienas – nuo mažiausių iki suaugusiųjų, nuo kino ekspertų iki „šviežių“ žiūrovų.
Apie socialines ir politines problemas įžvalgiai kalbės animacinė drama „Kabulo kregždės“ bei animuota dokumentika „Bėglys“. Išskirtinę menininko bei aktyvisto Josepo Bartolío asmenybę pristatys biografinis pasakojimas „Žozepas“. Su savitu, tačiau vis labiau populiarėjančiu, japoniškos animacijos (anime) stiliumi susipažinti galėsite žiūrėdami filmą „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ bei Lietuvoje dar nerodytą „Inu O“. Viename seanse atrasti daugybę skirtingų istorijų, jų pasakojimo bei animavimo stilių padės trumpo metro filmų programos „CRE Animacijos talentai“ ir „Naujosios bangos animacija“. Unikaliu piešimo stiliumi ir šilta istorija tiek vaikus, tiek suaugusiuosius sužavės „Legenda apie vilkus“.
Festivalio žiūrovų laukia net keli specialūs renginiai. Kino teatro hole bus įkurta lietuviško sustabdyto kadro (stop-motion) technika sukurto filmo „Matilda ir atsarginė galva“ paroda. O po seanso, kuriame bus rodoma ši nuotaikinga istorija bei „Prancūzų trumpo metro filmukai mažiesiems“ parodą bus galima geriau pažinti su „Matildos ir atsarginės galvos“ kūrėjais – pamatyti unikalias animacijai naudotas lėlytes bei fonus ir išgirsti kaip jos atgyja kine.
„Animacijos savaitgalio“ metu Lietuvoje pirmą kartą bus rodomas filmas „Absoliutus draudimas“. Ranka pieštos animacijos mokslinės fantastikos (sci-fi) trileris tiria mūsų santykį su vis tobulėjančiomis technologijomis, žmogaus ego, genialumą bei ribotumą. Po seanso vyks diskusija su filmo režisieriumi, scenaristu ir animatoriumi Ryanu Braundu.
Kino teatro hole taip pat veiks VR erdvė, kurioje festivalio filmų žiūrovai galės praturtinti savo pažintį su įvairiomis animacijos rūšimis. Čia bus galima peržiūrėti trumpą virtualios realybės filmą „Markas ir Pola“ – komišką meilės istorija su siurrealistiniu posūkiu.
Visa festivalio programa ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/repertuaras
Festivalį organizuoja: Kino namai „Romuva“.
Festivalio partneriai: BLON Animacijos ir video žaidimų festivalis,
Prancūzų Institutas Lietuvoje, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.
„Animacijos savaitgalis“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Bilieto kaina: 5.5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 20%

Studentai: 20%

Senjorai: 20%

Asmenys su negalia: 100%