Birželis
24
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

Arnis Aleinikovas: performansas LUCIDITY
2023-03-17 19:00 Meno parkas, Rotušės aikštė, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Arnis Aleinikovas: performansas LUCIDITY

Kas nutinka, kai stebi REIVO vakarėlį iš šalies?

Šis pasirodymas – tai menininko Arnio Aleinikovo mėnesį trukusios „Magic Carpets“ rezidencijos Vroclavo kultūros institute (Lenkija), vykdytos kartu su vietos bendruomene, rezultatas.

Pavadinimas LUCIDITY reiškia „gebėjimą aiškiai mąstyti“, kuris, pasak Kembridžo žodyno, apibūdinamas kaip trumpalaikė patirtis. Performanso atlikėjai dalyvavo Arnio Aleinikovo vedamose dirbtuvėse Vroclave, kurių metu jie tyrinėjo šią būseną naudodami įvairias judesio technikas, įskaitant ekstazinį judesį, automatinį rašymą ir ilgą meditacinį šokį reivo ritmu. Kuriant LUCIDITY, panaudotos visos dirbtuvių proceso patirtys, kuriose apjungiami individualūs dirbtuvių dalyvių sukurti šokio judesiai, tekstai bei vizualizacijos.

Nuo 1990-ųjų elektroninės muzikos vakarėliai tapo išsilaisvinimo priemone daugeliui kartų. LUCIDITY siekia suardyti tempo pokyčių ir kūno mikro judesių sekas bei kviečia pamąstyti apie mūsų vaidmenį technologijų klestėjimo, dirbtinio intelekto vystymosi amžiuje.

Kovo 17 d. (penktadienį), 19 val ir kovo 18 d. (šeštadienį) 19 val. | performansas LUCIDITY | Galerija „Meno parkas“, Rotušės g. 27, Kaunas -> įėjimas nemokamas, vietų skaičius ribotas, tad rekomenduojame registruotis bienale.lt  

SVARBU: renginio metu bus grojama garsi žemo dažnio muzika, naudojami lazeriai ir stroboskopas – šviesa pulsuojama aukštu dažniu. Šiems efektams jautrius žmones, prašome būti ypač atsargiems.

Ko galima tikėtis dalyvaujant šiame renginyje? ↓ ↓ ↓

Meditacinės praktikos, techno ir reivo vakarėlių estetika įves mus į ekstazės būseną, kai kūnas pasiduoda ritmui ir gali judėti laisvai. Šokis taip pat taps vienu iš būdų persikelti į buvimą, esantį ant ribos tarp sapno ir realybės, atsipalaidavusio ir įsitempusio kūno, tamsos ir šviesos. Pirmasis galerijos „Meno parkas“ aukštas taps šokių aikštele pripildyta techno muzikos, fluorescencinių, mirksinčių šviesų, dūmų bei meditatyviai judančių kūnų.

  Kovo 17d., po pasirodymo (apie 20:30 val.), renginio vietoje preparty – kviečiame neformaliai pabendrauti su performanso kurėju ir atlikėjais.

→ Oficialus LUCIDITY afterparty kovo 17d., 23:00 val. „Haxan Club“ (Laisvės al. 36).

Performanso premjera įvyko 2023 m. sausio mėn. Vroclavo kultūros instituto pagrindinėje erdvėje „Barbara“.

Kauno bienalė ir Vroclavo kultūros institutas bendradarbiauja tarptautinėje platformoje „Magic Carpets“. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba.

Renginys yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2023“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba