Gruodis
7
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

ARTERIJA: pirmoji ekspozicija „Mirksnis“
2022-01-28 17:30 - 2022-07-21 19:00 Tarp Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto pastatų Muitinės g. 2 ir Muitinės g. 4., V. Kuzmos gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

ARTERIJA: pirmoji ekspozicija „Mirksnis“

Gali būti, kad mirksnis yra trumpiausias fiziologinis žmogaus judesys, kurį mes pajėgūs fiksuoti juslėmis. Būtent todėl jis tapo smulkiausio laiko vieneto pavadinimu. Niekas netrunka trumpiau nei akimirka ir niekas nėra taip sunkiai sugaunama. Tuo pačiu filosofijoje akimirksnis tapo ir vartais į amžinybę – sustabdyta akimirka tampa beribe ir ištįsta anapus chronologinio laiko, akumuliuojančio akimirkas, rėmų. Galbūt fotografijos – šio akimirkų medžioklės meno – žavesys ir yra būtent gebėjime kurti sugautos akimirkos įspūdį. Jos jau seniai nebėra, bet ji vis dar čia, ištįsusi nelyg Salvadoro Dali laikrodžiai, be aiškios pradžios ir pabaigos. Tokią sugautą akimirką matome Romualdo Požerskio fotografijoje – skersgatvis fiksuojamas kažkurią tolimą 1975-ųjų metų dieną ir šiandien eksponuojamas lygiai ten pat, vietoje, kuri, atrodytų, nei kiek nepakito, ir kartu tikrai nėra ta pati. Vienintelio judančio anos akimirkos objekto priartinimas – nelyg bandymas suvokti, kas gi ten buvo sustabdyta – išryškina tik fotografinį „grūdą“, kaip jau praėjusio laiko patiną. Laikas nestoja niekam, o sustabdyta akimirka galiausiai tėra iliuzija – laikas vinguriuoja lyg nesvarumo būklėje plevenantis audeklas, vis naujais rakursais atskleidžiantis savo efemerišką ir nesugaunamą esatį, tuo primenantis ir kitą akimirkos aspektą – kiekviena ji unikali ir neatkartojama. Neįmanomas ne tik akimirkos, bet ir akimirkų kontinuumo sustabdymas. Jos skrieja viena paskui kitą kaip begalinio traukinio vagonai, nes laikas negali sustoti – žmogaus negalimybė nemirksėti tą tik paveikiai iliustruoja.

Viktoras Bachmetjevas

ARTERIJA lydės jus visą „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ laikotarpį!

  • ARTERIJA – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalyvė.
  • ARTERIJOS ekspozicijas kuria Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto ir kitų meno mokyklų studentai ir dėstytojai, profesionalūs menininkai, susiburiantys į kūrybines grupes.
  • 2021 metais įvyko dvi ARTERIJOS idėjų kūrybinės dirbtuvės: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedros kūrybinės dirbtuvės (dalyvavo 12 kūrybinių grupių – apie 90 studentų) ir tarptautinės kūrybinės dirbtuvės (dalyvavo 5 kūrybinės grupės – apie 20 studentų). Šių kūrybinių dirbtuvių rezultatai – puiki idėjų biblioteka ARTERIJOS ekspozicijų kūrėjams, o visi
    kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę studentai šiais metais turi galimybę prie jų prisijungti.
  • Ne vienintelė, bet vienijanti ARTERIJOS tema - žmogus ir kūryba. Žmogus – tai ne tik jo kūnas ir kraujas. Žmogus – tai jo mintys, siekiančios praeitį ir ateitį, jungiančios kosmoso platybes ir okeanų gelmes, tai jo svajonės ir neribotos kūrybinės galios. Tuo pačiu žmogus – ir Europos kultūros pamatas bei filosofinis epicentras. Jis kuria pasaulius, ir pasauliai kuriami pagal jį. „Cogito ergo sum“ („Mąstau, vadinasi, esu“), sako René Descartes. „Matau, girdžiu, jaučiu ir kuriu – vadinasi, esu“, sako ARTERIJA.
  • 2022 metais pamatysite keturias ARTERIJOS ekspozicijas – kiekvienam metų laikui. Pirmoji ekspozicija Mirksnis“.

Ekspozicijos autorius: Saulius Paliukas (VDA Kauno fakultetas).
Ekspozicijos bendraautorius: Romualdas Požerskis.
Ekspozicijos bendraautorius / architektas / kuratorius: Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas).
Kūrybinė grupė: Mykolas Deveikis, Evelina Simokaitytė, Žymantė Saveraitė, Nojus Armonas (VDA Kauno fakulteto
studentai).

Daugiau informacijos: www.arterija.eu