Birželis
24
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

ARTERIJA: trečioji ekspozicija „Jei Tu gyvas atplauk...“
2022-09-16 18:00 - 2022-11-23 19:00 Tarp Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto pastatų Muitinės g. 2 ir Muitinės g. 4., V. Kuzmos gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

ARTERIJA: trečioji ekspozicija „Jei Tu gyvas atplauk...“

VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros dėstytojų Linos Jonikės ir Monikos Žaltės paroda skirta akcentuoti tvarumo koncepciją, kuri skleidžiasi per menines idėjas apie vandenį. Upės tėkmė parodoje plėtojama kaip tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos refleksija.

Linos Jonikės perkonstruotos ir prikeltos naujam gyvenimui baidarės, sukurtos iš džinsinio audinio, byloja apie tvarios gyvensenos ir vartojimo įpročius.  Dekonstruotas senas objektas sukonstruojamas naujam suvokimui ir prasmėms. Antrinio panaudojimo idėja menininkei yra prasminga, o džinsas - laisvės simbolis, bylojantis apie kelionę dviese gyvenimo upe.

Monikos Žaltės video instaliacija "Jei Tu gyvas atplauk balta pieno puta“ byloja apie upės būseną. Balta tekanti upės tėkmė simbolizuoja nenutrūkstamą gyvybės formą, vilties, prašymo ir laukimo būsenas. Upės apvijusios visą mūsų planetą tarsi kraujagyslės žmogaus kūną. Kiekvieno žmogaus ir kiekvienos upės istorija, tėkmė, kryptis yra unikali ir nepakartojama. Kūrinyje tekantis kilimas, gija simbolizuoja išeitį iš sunkios padėties, graikų mitologijoje žinomas kaip „Ariadnės siūlas“.

Ši paroda  neatsitiktinai eksponuojama VDA viešoje kūrybinėje erdvėje „Arterija“, kurioje tarpsta tiek geografinės, tiek gamtinės, tiek istorinės, tiek ir prasminės reikšmės. Šis kontekstas yra ypač svarbus suvokiant, tiriant ir perkuriant materijas, paverčiant jas meno formomis ir panaudojant jas tvarios aplinkos bei gyvensenos metodams sukurti.

"... upės užlieja žmonių gyvenimus. Potvyniai ir atoslūgiai lydi mūsų gyvenimą. Kartu ir Kauno, kuris patyrė iššūkių, tarytum užliejamas potvynio, tiek ramaus gyvenimo, kaip rami upės tėkmė, atnešanti į mūsų gyvenimą viltį, meilę ir tikėjimą."
Gediminas Kasparavičius

ARTERIJA lydės jus visą „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ laikotarpį!

  • ARTERIJA – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalyvė.
  • ARTERIJOS ekspozicijas kuria Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto ir kitų meno mokyklų studentai ir dėstytojai, profesionalūs menininkai, susiburiantys į kūrybines grupes.
  • 2021 metais įvyko dvi ARTERIJOS idėjų kūrybinės dirbtuvės: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedros kūrybinės dirbtuvės (dalyvavo 12 kūrybinių grupių – apie 90 studentų) ir tarptautinės kūrybinės dirbtuvės (dalyvavo 5 kūrybinės grupės – apie 20 studentų). Šių kūrybinių dirbtuvių rezultatai – puiki idėjų biblioteka ARTERIJOS ekspozicijų kūrėjams, o visi
    kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę studentai šiais metais turi galimybę prie jų prisijungti.
  • Ne vienintelė, bet vienijanti ARTERIJOS tema - žmogus ir kūryba. Žmogus – tai ne tik jo kūnas ir kraujas. Žmogus – tai jo mintys, siekiančios praeitį ir ateitį, jungiančios kosmoso platybes ir okeanų gelmes, tai jo svajonės ir neribotos kūrybinės galios. Tuo pačiu žmogus – ir Europos kultūros pamatas bei filosofinis epicentras. Jis kuria pasaulius, ir pasauliai kuriami pagal jį. „Cogito ergo sum“ („Mąstau, vadinasi, esu“), sako René Descartes. „Matau, girdžiu, jaučiu ir kuriu – vadinasi, esu“, sako ARTERIJA.
  • 2022 metais pamatysite keturias ARTERIJOS ekspozicijas – kiekvienam metų laikui. Pirmoji ekspozicija „Mirksnis“. Antroji ekspozicija „Sugrįžimas“. Trečioji ekspozicija „Jei Tu gyvas atplauk...“.

Ekspozicijos autorės: Lina Jonikė ir Monika Žaltė (VDA Kauno fakultetas)

Ekspozicijos kuratorius: Saulius Paliukas (VDA Kauno fakultetas)
Video montažo autorius: Mantas Talmantas

Ekspozicijos architektas / kuratorius: Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas)

Ekspozicijos organizatoriai: Jonas Audėjaitis, Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas)

Už pagalbą rengiant ekspoziciją dėkojame: istorikui Gediminui Kasparavičiui, hidrologui Raimundui Baubliui, restauratoriui Vygantui Jonikui

Daugiau informacijos apie projektą www.arterija.eu