Birželis
3
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Bakalaurų ir magistrų paroda „100-mečio diplomai“
2022-06-14 12:00 - 2022-07-25 13:00 Galerija, Muitinės g. 2, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Bakalaurų ir magistrų paroda „100-mečio diplomai“

VDA Kauno fakulteto galerijoje (Muitinės g. 2, Kaunas) atidaryta paroda „100-mečio diplomai“, skirta Kauno meno mokyklos 100-mečio minėjimui. 

VDA Kauno fakulteto sudaryta paroda pavadinimu „100-mečio diplomai“ įsilieja į bendrą šių jubiliejinių metų renginių programą ir kviečia susipažinti su 2019-2022 mokslo metų įsimintinais studentų baigiamaisiais kūriniais. 

VDA Kauno fakulteto katedros pristato bakalaurų ir magistrų kūrinius, kurie per pastaruosius metus buvo puikiai įvertinti akademinės bendruomenės. Parodoje neįmanoma sutalpinti mūsų meno mokyklos šimtmečio istorijos, bet pasirinkti paskutiniųjų metų studentų kūriniai, išties brandžiai atstovauja šiems jubiliejiniams metams.

Ne tik pirmojo aukšto galerijos salėse, bet ir pastato antrame aukšte (erdvėje prie bibliotekos, piešimo auditorijose, koridorių salelėse) eksponuojama po vieną ar kelis įvairių studijų programų (architektūros, dizaino, interjero dizaino, taikomosios grafikos, grafikos dizaino, tekstilės meno ir medijos, tapybos ir kt.) baigiamuosius darbus. 

Kūriniuose pasirinktų naujųjų medijų atlikimo įvairovė reprezentuoja šimtmečio pasikeitimus meniniame – akademiniame lauke. Pasižvalgius po parodą matysime, kad dažnai jaunųjų menininkų žvilgsnis nuo tradicinių išraiškos priemonių sukasi link fotografijos, video meno, vaizdo instaliacijų ar meno objektų. Be to, juos lengviau suprasti tik patyrinėjus kultūrinį kontekstą. Todėl nors ir labai skirtingi bakalaurų ir magistrų kūriniai, bet juos vienija ne įspūdžio ar nuotaikos spontaniškumas, o ilgas darbinis procesas – akademiniais metais šalia kūrybinės praktikos atliktas – meninis tyrimas. Šie jaunieji parodos (ir dabar jau galima teigti, šiuolaikinio meno arenos) dalyviai sprendžia ne tik spalvos ir formos problemas, bet ir vaizdais prakalbina, atskleidžia šiuolaikinės visuomenės opas, klaidas, lūkesčius ar viltį.

Vieni tai daro tyrinėdami naujas aktualias temas, pvz., perkuria gerbėjų/fanų meną (tapytojas Vytenis Mikulevičius), įprasmina lietuvių liaudies raštų reminiscenciją naudoto džinso audinyje (Lukrecijos Zigmantaitės tekstilės kolekcija) arba per meninius patyrimus sprendžia, kaip nesunaikinti erdvės, kurioje gimsta žaidimas (Jono Vaikšnoro, Gabijos Vaicekauskaitės autorinės grafikos knygos).

Kiti permąsto anksčiau sukurtus dalykus, pasinaudoja archyvais, pritaiko inžinerinius, ne meninius sprendimus ir medžiagas naujoms socialinėms reikšmėms sukurti (pvz., Viktorijos Andriuškevičiūtės „Holistinis požiūris į architektūrą: senelių globos namų atvejis“, Simo Petrausko „Transporto priemonė rekreacinėms erdvėms“ projektai, Vytautės Petkevičiūtės vaizdo instaliacija „Stereotipų poveikis Kauno miesto įvaizdžiui“ ir kt.).

Dailės terapijos magistrės (Aušra Sebeikaitė, Birutė Kakarienė, Rasa Kirkaitė, Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė) dar kitaip suformuoja meno apibrėžimą ir naudą žmogaus gyvenime, jos renkasi tokius raktažodžius kaip vidinis vaikas, pažinimo kelionė ar atsigręžimas į save – ir pasinaudodamos tradicinėmis dailės priemonėmis kuria psichoanalitinę individualaus pasaulio erdvę meno sferos ribose.

Visi šie ir dar daugelis nepaminėtų meno pavyzdžių – tai išsiplėtęs šimtmečio dailės galimybių ratas, peraugęs meno mokyklos slenkstį ir toliau siekiantis suprasti, atrasti, realizuoti, dar ir dar eksperimentuoti. O šiuos jaunųjų siekius visada priims VDA KF galerijos salės.

 

PARODOS RENGĖJAS: VDA Kauno fakultetas.

Paroda veiks iki liepos 25 d.

Parodą apžiūrėti kviečiame darbo dienomis iš anksto suderinus atvykimą el. paštu [email protected]