Gruodis
5
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

"Baltoj tėkmėj": Ramutės Juršienės porceliano darbų paroda
2022-10-19 10:00 - 2022-12-11 18:00 Galerija "Aukso pjūvis", BLC Verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

"Baltoj tėkmėj": Ramutės Juršienės porceliano darbų paroda

Spalio 21 d., penktadienį, 17 val. galerijoje „Aukso pjūvis“ (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma Ramutės Juršienės porceliano darbų paroda „Baltoj tėkmėj“. 

Keramikė pristato pastaraisiais metais sukurtus darbus, kuriuose subtiliai atskleidžia  ryškiausius šios medžiagos ypatumus – peršviečiamumą, plastiškumą, lengvumą. Jautriuose, estetiniu rafinuotumu pasižyminčiuose rankų darbo kūriniuose stebina ne tik meistriškai įvaldyta itin kaprizinga medžiaga, bet ir iškalbingas technologinių jos ribų plėtojimas. Nors dailininkės kūrybinis diapazonas labai platus, šiai parodai atrinkti kūriniai, kuriuose gamtos motyvų interpretacijos perteikiamos itin   paveikiu meniniu vaizdu, akcentuojant subtilią medžiagos efemeriškumo ir trapumo dermę.

Dailininkė savo kūriniams temas ir iš jų kylančius vaizdinius pastebi gamtoje, kuri yra vienas  pagrindinių įkvėpimo šaltinių. Ją sudominusį motyvą ar detalę – augalą, žiedą ar šakelę individualizuoja, suteikia  kūriniui  išgyventą emocinę būseną pasitelkdama savitą  medžiagos raišką. Siekdama plastikos įvairovės dažnai naudoja skulptūrinius elementus, ažūrinę lipdybą, saikingus dekoro motyvus, suteikiančius formoms ekspresyvumo ir jos kūrybai būdingo subtilaus trapumo.

Itin sudėtingi techniniai ir technologiniai sprendimai kasdieniame darbo procese kūrėjai sukelia teigiamas emocijas, dvasinį pakilumą. Todėl kūriniuose ji vengia globalių temų, o susitelkia į jai artimą gamtos pasaulio įvairovę, ją atskleisdama per technologinių sprendimų ieškojimus ir jų ribų plėtimą. Neatsitiktinai, dailininkės sukurti meninio porceliano kūriniai kaskart stebina ne tik technologiniais  sprendimais, bet ir išskirtine plastikos kalba. Jie užburia neįprastais erdvinės struktūros sprendimais,  medžiagos skaidrumu, trapumu, dekoro saikingumu. Parodoje eksponuojamuose kūriniuose „Pakylėti“, „Ežere“ ir kitose kompozicijose akcentuojamas porceliano trapumas tarsi atkartoja oro, vandens  virpesius, aplinkos skaidrumą ir stebina  išskirtiniu  masės  peršviečiamumu.

Paroda „Baltoj tėkmėj“ – tai vienas iš menininkės kūrybos ieškojimų tarpsnių, kur ji savo  pasiekimais dalijasi su lankytojais atskleisdama porceliano, kaip medžiagos taurumą, elegantiškumą  ir  savaip išgyventą  pasaulio matymą.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

 

Paroda veiks iki 2022 m. gruodžio 11 d.

Maloniai kviečiame.