Birželis
24
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Baltosios obels beieškant – nauja ekskursija "Modernaus meno keliais"
2022-11-27 12:00 Kauno chasidų sinagoga, Gimnazijos g. 6, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Baltosios obels beieškant – nauja ekskursija "Modernaus meno keliais"

Startuoja naujos ekskursijos autobusu "Modernaus meno keliais", kur aplankysime svarbias Kaune kūrusiems modernistams vietas Žaliakalnyje, Ąžuolyne, Centre ir Šančiuose. Ieškosime Samuolio namelio ir baltosios obels iš vienu garsiausių laikomu sukurto lietuviško peizažo Vaisių gatvelėje, apžiūrėsime Šulskio stelas, Strogios skulptūras ir galiausiai aplankysime Drobės galeriją Šančiuose.
#Kaunas2022KultūrosSostinė programą, kviesdamas keliauti „Modernaus meno keliais“ ir pažinti iškilius Kaune kūrusius vėlyvojo modernizmo menininkus – tapytojus. Kauniečiams ir miesto svečiams paruoštas išskirtinis maršrutas padės pažinti ne tik jų kūrybą, bet ir atrasti naujas miesto erdves, alsuojančias meno istorija, mažas gatveles ir mažiau žinomus miesto skverus su skulptūromis.
Kviečiame registruotis į ekskursiją su gidu. Būtina parašyti savo kontaktus el. paštu [email protected]
Ekskursijos yra mokamos, kaina: 5 EUR. atsiskaityti galima pavedimu arba vietoje ekskursijos dieną. Užsiregistravus į ekskursiją, Jums bus atsiųsta sąskaita faktūra.
Renkamės prie senosios sinagogos Gimnazijos g. (priešais VDU teologijos fakultetą).
„Rengdami kelionę „Modernaus meno keliais“, mes galvojome apie praeito amžiaus dailininkus, vaikščiojusius savo keliais ir apie jų paliktus pėdsakus šiandieniniame mieste. Šis dailininkų maršrutas skiriasi nuo įprastų. Maršruto kelionė sudėliota ne tiek iš menui įprastų taškų, tokių kaip memorialiniai namai ar muziejai, bet iš mažiau ar daugiau žinomų miestų vietų, kurios miestiečiams ne visada asocijuojasi su menu,“ – pasakoja projekto kuratorė ir maršruto kūrėja menotyrininkė Kristina Budrytė-Genevičė.
Menotyrininkė Rasa Žukienė įvardija konkrečius pavyzdžius, ką galima pamatyti keliaujant ekskursijos maršrutu. „Štai skverelyje prie Vytauto kalno, kur Laisvės alėja susijungia su gražiąja Trakų gatve, tyliai dunkso skulptūra „Motinystė“ (1972), kuri daugeliui kauniečių nė nematyta. O susipažinti su ja tikrai verta. Tai garsaus Lietuvos menininko, lietuvių skulptūros patriarcho, Nacionalinės premijos laureato Leono Striogos kūrinys, aplinkoje neišsišokantis, spinduliuoja viltį, ramybę ir meilę, - teigia R. Žukienė.
Finalinė ekskursija "Modernaus meno keliais" Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 oficialaus uždarymo III-asis trilogijos veiksmas: SUTARTIS“ programos dalis. Visa Europos kultūros sostinės uždarymo programa lapkričio 24–27 dienomis Kaune ir Kauno rajone: https://kaunas2022.eu/sutartis/
 
Nuotraukoje Antanas Samuolio paveikslas. Baltoji obelis. 1932 (T-514). Eksponatas saugomas Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje.

Bilieto kaina: 5eu.

Nuolaidos šiam renginiui netaikomos.