Birželis
24
Pasirinkti
Pasirinkti

Edukaciniai

Spauskite mygtuką "Enter", kad ieškoti

Bendruomenės + kultūros profesionalai: scenos menų sklaidos tinklas SPARSE Lietuvos regionuose  | Pristatymas
2021-06-22 18:00 M. Daukšos g. 34, Kaunas

Bendruomenės + kultūros profesionalai: scenos menų sklaidos tinklas SPARSE Lietuvos regionuose | Pristatymas

Pristatymas „Bendruomenės + kultūros profesionalai: scenos menų sklaidos tinklas SPARSE Lietuvos regionuose“ vyks birželio 22 d. 18 val. Fluxus Labas ir Kaunas 2022 facebook paskyrose.

Visas jau įvykusias paskaitas ir diskusijas galite rasti Kaunas 2022 Youtube kanale.

Kviečiame į sėkmingi įgyvendinamo projekto „SPARSE arba Menų parama ir sklaida Europos regioninėse vietovėse“ pristatymą. Projekto idėja – profesionalių scenos meno trupių spektaklius pristatyti „in situ“ vietos bendruomenėms. Spektaklio, koncerto, šokio ar cirko projekto pristatymas auditorijai vyksta jų pačių bendruomeninėje erdvėje, ir nesvarbu, jei ji neretai neturi reikiamo dydžio salės, pakankamai darbuotojų, būtinų techninių priemonių ar pan. Menininkai, įsijungiantys į projektą, apie tai informuojami iš anksto ir patys turi pasirūpinti trūkstamomis priemonėmis bei prisitaikyti prie kylančių iššūkių. Projekto sėkmė glūdi tame, kad pasitelkiami iš pačios bendruomenės narių pasiūlyti vietos gyventojai (vadinamieji koordinatoriai), kurie, bendradarbiaudami su projekto partneriais, tiesiogiai dalyvauja meno projektų atrankoje, sklaidoje ir viešinime. Toks veiklos „iš apačios“ modelis ugdo naujas auditorijas regionuose ir atveria perspektyvias sklaidos galimybes meno organizacijoms.
Projektą įgyvendina asociacija „Menininkų grupė Žuvies akis“ kartu su užsienio partneriais. Projekto rengėjai tiki, kad apjungus kultūros profesionalus ir bendruomenę į vieningą veiklos ir patirties keitimosi tinklą yra sudaromos prielaidos kūrybiniam aktyvumui regionuose skatinti, o per tai ir naujiems socialiniams ryšiams bendruomenėse plėtotis.
Projektą ko-finansuoja Europos Komisijos programa „Kūrybiška Europa“, Lietuvos kultūros taryba, Neringos ir Kretingos rajono savivaldybės.
Daugiau informacijos apie projektą: https://sparse.eu/lt/ ir https://www.facebook.com/SPARSEU


Pristatymo dalyviai:
Goda Giedraitytė, dailės istorikė ir kritikė, kultūros vadybininkė, asociacijos Menininkų grupė „Žuvies akis“ pirmininkė ir prodiuserė, Šeiko šokio teatro prodiuserė, kasmetinio tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ prodiuserė, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto lektorė, Tarptautinės Scenos menų asociacijos (ISPA) narė, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narė.
Vida Narveišytė, teatro režisierė, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro edukatorė bei lėlių teatro „Lino lėlės“ vadovė ir viena iš steigėjų. Taip pat dirba kaip laisvai samdoma mokymų vadovė įvairiose organizacijose ir projektuose. Veda autorinius seminarus Klaipėdos miesto ir apskrities mokytojams, yra aktyvi asociacijos „Kūrybinės jungtys“ narė.
Violeta Astrauskienė, prigimtinė švėkšniškė, šio krašto patriotė, nenuilstanti visuomenininkė, gimtojo miestelio metraštininkė (rajono laikraščiuose straipsniais ir fotografijomis nuolat įamžinanti svarbiausius Šilutės rajono įvykius, renginius, minėtinas sukaktis bei istorinius faktus), aktyvi Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos narė bei švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ pirmininkė. Renginių-susitikimų organizatorė ir vedėja, savamokslė menininkė: fotografė, angelų lipdytoja, tapytoja, knygrišė, poetinės prozos kūrėja.

„Kūryba ir dialogas: pokyčiai bendruomenėse” tai paskaitų ir pokalbių ciklas, kurio metu daugiau nei 6 mėnesius kas antrą antradienį nersime į bendruomenines menines ir kultūrines praktikas, aiškinsimės įvairius šių veiklų aspektus. Šio ciklo tikslas – pradėti kalbėti apie sparčiai augančias kultūrines ir menines bendruomenines praktikas, bendruomenių tapatybę, kultūros sektoriaus dialogą su bendruomenėmis, analizuoti egzistuojančius gerosios praktikos pavyzdžius Lietuvoje, pristatyti kūrybiškumu pagrįstus darbo su bendruomene metodus, kalbėtis apie ateities perspektyvas.

Ciklas yra skirtas tiems, kad domisi bendruomeninėmis meninėmis ir kultūrinėmis praktikomis, yra šių veiklų praktikai ar entuziastai.

Partneriai: „Kūrybinės jungtys”.
Organizatorius: „Kaunas 2022” bendruomenių programa „Fluxus Labas”.

Fluxus Labas! – tai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” bendruomeniškumą per kūrybą skatinanti platforma, kuri siekia įgalinti skirtingas bendruomenes puoselėti savo kultūrą ir tapti svetingais savo vietos šeimininkais.

Vasaros mokykla: RE-TOPIA: optimistiškai tarp praeities ir ateities
Vasaros mokykla: RE-TOPIA: optimistiškai tarp praeities ir ateities
2021-06-28 09:00 KTU Statybos ir architektūros fakultetas, Studentų gatvė, Kaunas
Vasaros stovykla „Architektūros akademija“
Vasaros stovykla „Architektūros akademija“
2021-06-28 09:00 KTU Statybos ir architektūros fakultetas, Studentų gatvė, Kaunas
Archi/Textūra: taktilinės patirtys
Archi/Textūra: taktilinės patirtys
2021-06-29 16:30 Žemaičių g. 31, Kaunas
AY-O INSTALIACIJAI „JUODOJI SKYLĖ“ – 20 METŲ!
AY-O INSTALIACIJAI „JUODOJI SKYLĖ“ – 20 METŲ!
2021-06-30 14:00 Kauno paveikslų galerija (Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys), K. Donelaičio gatvė, Kaunas
Keramikos dirbtuvės pas Sruogas
Keramikos dirbtuvės pas Sruogas
2021-07-01 17:30 B. ir V. Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos gatvė, Kaunas