Liepa
17
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kinas

COMMON PEOPLE | Sediments (2021)
2022-10-27 19:00 Kauno menininkų namai, V. Putvinskio gatvė 56, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

COMMON PEOPLE | Sediments (2021)

Toliau tęsiasi Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“.
Šių metų programa kviečia nagrinėti individo ir bendruomenių santykį su aplinkos erdve, kraštovaizdžiu, kurioje jie gyvena ir veikia. Į kraštovaizdį žvelgsime kaip į veiksnį generuojantį socialines, politines ir ekologines prasmes. Keturi programos filmai atskleis ne tik peizažų grožį ar problematiką, bet ir kontekstus, kuriuose jie egzistuoja, bei teigiamą ar neigiamą jų įtaką individui ir atvirkščiai. Keliaudami nuo idiliškų provincijos vaizdų iki užterštų didmiesčių, susitelksime į istorinius aplinkos sluoksnius, ekologines ir asmenines žmonių tragedijas, socialines problemas. Bandysime suvokti, kaip žmogaus ir erdvės santykis keičiasi šių dienų iššūkių akivaizdoje. Ciklas truks iki lapkričio 24 d.
*
ANTROJI PERŽIŪRA
Spalio 27 d. 19 val. Kauno menininkų namų salėje, kartu su ispanų režisieriaus Adrián Silvestre filmu „Sediments“ (liet. k. Nuosėdos) (2021) žiūrovus kviesime pažvelgti giliau į savo vidų. Juk jį, kaip ir žemę, sudaro skirtingi sluoksniai, kurie formuoja mūsų tapatybę ir pasakoja mūsų gyvenimo istoriją. Kokios aplinkybės įsiterpia į šį procesą ir verčia mus tapti tokiais, kokiais esame šiandien?
*
Daugiau apie filmą ir režisierių:
„Sediments“ – šešių translyčių moterų kelionė ne tik po neįprastus mažo Ispanijos miestelio kraštovaizdžius, bet ir kelionė po savo vidinį pasaulį. Tai įtraukianti ir smagi istorija apie empatiją, individualumą ir poreikį priklausyti. Šis filmas - tai subtili kolektyvo, žvelgiančio į praeitį ir projektuojančio save į ateitį bei švenčiančio ypatingą galimybę būti unikaliam ir nepakartojamam, analizė.
Adrián Silvestre Madride, Romoje ir Havanoje studijavo audiovizualinę komunikaciją, kino režisūrą ir šiuolaikinio meno istoriją. Režisierius rezidavo Real Academia de España Romoje ir Académie de France.
Savo filmų projektuose jis tyrinėja ribas tarp realybės ir fikcijos, kuomet šalia profesionalių aktorių priima vaidinti paprastus žmones ir paverčia jų gyvenimo patirtis į meninę praktiką.
*
„The Objects of Love“ (2016) yra pirmasis jo pilnametražis filmas. Jis buvo pristatytas daugelyje tarptautinių kino festivalių, kur pelnė daug apdovanojimų įskaitant FIPRESCI Sevilijos Europos kino festivalyje.
Antrasis jo pilnametražis filmas „Sediments“ (2021) laimėjo 2022 m. „Feroz“ apdovanojimą už geriausią nacionalinį dokumentinį filmą, kuris buvo pristatytas BFI Londono filmų festivalyje, San Sebastiano filmų festivalyje, Salonikų dokumentinių filmų festivalyje (specialus žiuri prizas), Malagos filmų festivalyje, Goteburgo filmų festivalyje, Cinespaña Toulouse filmų festivalyje (geriausias dokumentinis filmas), Los Andželo „Outfest“ festivalyje (specialus žiuri paminėjimas) ir Niujorko „Newfest“ festivalyje.
Dokumentika, Ispanija, 2021. Filmas bus rodomas ispanų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 89 min.
*
RENGINYS NEMOKAMAS
*
Filmo peržiūrą lydės Vaidos ir Aei iš 2021 m. pabaigoje įsikūrusios trans žmonių teisių ir savitarpio pagalbos asociacijos „Trans Autonomija“ pokalbis apie bendruomenės svarbą trans žmonėms Lietuvoje, kas skirtingus žmones veda burtis į bendruomenę/kartu organizuotis, ką veikiame kartu kaip „Trans Autonomija“, kaip galime burtis ir organizuotis nepaisant mūsų skirtumų (ar atsižvelgiant į juos).
*
Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.
*
Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).
Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.
*
Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.