Balandis
26
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Festivaliai

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna A
2022-08-11 18:00 Kauno kultūros centro didžioji salė, Kauno kultūros centras, Vytauto prospektas, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna A

„𝐓𝐑𝐈𝐁𝐔𝐍𝐄 // 𝐃𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐞𝐥𝐟!“ – 𝐭𝐚𝐢 𝐝𝐯𝐢 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐨𝐬 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮̄𝐫𝐨𝐬 𝐬𝐨𝐬𝐭𝐢𝐧𝐞𝐬 – 𝐊𝐚𝐮𝐧𝐚̨ 𝐢𝐫 𝐄𝐬̌𝐚̨ 𝐩𝐫𝐢𝐞 𝐀𝐥𝐳𝐞𝐭𝐨 𝐯𝐢𝐞𝐧𝐢𝐣𝐚𝐧𝐭𝐢𝐬 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐚𝐬, 𝐤𝐮𝐫𝐢𝐬 𝐢̨ 𝐬̌𝐨𝐤𝐢𝐨 𝐝𝐮𝐞𝐭𝐮𝐬 𝐬𝐮𝐣𝐮𝐧𝐠𝐢𝐚 𝐦𝐞𝐧𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐮𝐬. Šį vakarą bus pristatyti Agnietės Lisičkinaitės (Lietuva)  ir William Cardoso (Liuksemburgas) darbai.

18:00 Agnietė Lisičkinaitė HANDS UP (45 min.). Būtina išankstinė registracija (ribotas žiūrovų skaičius).
19:00 William Cardoso RAUM (28 min.)
19:30 Diskusija

„Hands Up | Agnietė Lisičkinaitė (Lietuva)

Kūrybinė komanda: Agnietė Lisičkinaitė, Bush Hartsorn, Morta Nakaitė, Odeta Ryškutė, Jokūbas Tulaba, Povilas Laurinaitis
Vykdančioji prodiuserė: Domantė Tirylytė
Prodiuseris: „Be kompanijos
Trukmė: 45 min.

Kokį protesto kūdikį mes užauginsime – laisvės ar agresijos simbolį? Pasirinkimui turime vis mažiau laiko.

„Labas, aš esu Agnietė ir kviečiu Tave kartu pakelti rankas į viršų! „Hands Up yra fizinė kūno pozicija, kuri atsikartoja daugelyje skirtingų kultūrinių, socialinių ir religinių kontekstų bei savyje talpina turinio daugiasluoksniškumą. Kontekstas, kurį pasirinko kūrėja – protesto kultūra. Lietuvoje protestas tapatinamas su stipriai romantizuotu Sąjūdžio laikmečiu, tačiau pastarųjų pasaulio įvykių kontekste, žvelgiant iš sociologinės perspektyvos, vertėtų kvestionuoti protesto kultūros kaip gėrio savaime tezę. Nekonstruktyvus protestas yra patogi forma anarchijai įsigalėti. Protesto kultūros inspiruotas choreografinis vyksmas kvestionuoja trapią distanciją tarp pasidavimo ir atsidavimo, susitaikymo ir pasipriešinimo. Savo šokio vyksme kūrėja kelia retorinį klausimą, kokį mes užauginsime protesto kūdikį – kaip laisvės, ar kaip agresijos simbolį? 

Agnietė Lisičkinaitė 2014 m. baigė šiuolaikinio šokio atlikėjos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2015 m. – choreografijos magistro studijas. Agnietė Lisičkinaitė yra šiuolaikinio šokio šokėja, choreografė ir pedagogė 2015 metais šiuolaikinio šokio atlikimo bakalauro bei choreografijos magistro studijas įgijusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2016 metų ji yra šiuolaikinio šokio asociacijos narė, o nuo 2020 metų – šios organizacijos pirmininkė. Gerai žinoma, kaip šokio teatro „Airos“ ir Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėja, nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno kūrėja, 2019 metais kartu su kolege Greta Grinevičiūte įsteigusi organizaciją „Be kompanijos“. Agnietė Lisičkinaitė taip pat yra pedagogė dėstanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šiuolaikinio šokio specialybės studentams bei vedanti šiuolaikinio šokio asociacijos rengiamas reguliarias pamokas profesionalams.

„Raum“ | William Cardoso (Liuksemburgas) 

Choreografija: William Cardoso
Šokėjai: Cheyenne Vallejo ir William Cardoso
Muzika: Guillaume Jullien
Technikas: Krischan Kriesten
Rekomenduojamas amžius: N-14
Trukmė: 28 min.
Svarbu: Spektaklyje naudojami stroboskopo efektai, todėl spektaklis yra nerekomenduojamas sergantiems epilepsija. 

“Kartais jaučiuosi tarsi norėčiau atsitrenkti į sieną ir taip savo psichologinį skausmą paversti fiziniu”

Šokio performansas „Raum“ – vieta, kur susitinkame su savo demonais, baimėmis ir atlaidumu. Tai akistatų ir vidinės pusiausvyros paieškų vieta, siekiant taikiai judėti pirmyn. Šis spektaklis siekia priimti tamsą, kuri kartais vyrauja mumyse, ir ją sušvelninti, sukuriant erdvę be smerkimo ir baimės. „Raum“ yra mūsų išsivadavimo erdvė ir užgniaužtas šauksmas, kurį per ilgai laikėme savyje.

Šokėjas ir choreografas iš Liuksemburgo William Cardoso savo karjerą pradėjo gimtojo miesto Esch-sur-Alzette muzikos konservatorijoje. Vėliau prisijungęs prie Anne-Marie Porras grupės EPSE Danse šokio mokykloje, jis įgijo choreografo specialybę. 2018 m. baigęs studijas, W. Cardoso pradėjo bendradarbiauti su tokiais menininkais kaip Eve Stainton, Florence Peake ir Giovanni Zazzera ir prisidėjo prie įvairių performansų kūrybinio proceso. Pirmąjį savo pripažinimo sulaukusį performansą „Verdura“ choreografas sukūrė bendradarbiaudamas su Grand Pic Saint-Loup bendruomene, o gauta stipendija pastūmėjo jį pastatyti antrąjį šokio spektaklį „Raum“. 2022 m. pradžioje W. Cardoso Danijoje buvo nominuotas „Reumert“ prizui kaip geriausias 2021 m. šokėjas.

∙∙
Visi renginiai nemokami.
Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“.
∙∙
ConTempo festivalis – Kaunas 2022 programos dalis. Visa festivalio programa: www.contempofestival.lt
Festivalio abonementai: bit.ly/ConTempoAbonementas