Spalis
2
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna B
2022-08-12 18:00 Kauno kamerinis teatras, Kęstučio gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna B

„TRIBUNE // Dance Your Self!“ – tai dvi Europos kultūros sostines – Kauną ir Ešą vienijantis projektas, kuris į šokio duetus sujungia menininkus. Šį vakarą bus pristatyti Grėtė Šmitaitė (Lietuva) ir Giovanni Zazzera (Italija).

„Įskilimai“ | Grėtė Šmitaitė (Lietuva)

Choreografė, atlikėja: Grėtė Šmitaitė
Konsultantė: Christine Quoiraud
Mentorius: Ira Seidenstein
Darbą remia: Berlyno performatyvių menų fondas #Takecarerezidenzen, Libken rezidencija, Šiuolaikinio šokio asociacijos organizuojama rezidencija regionuose, Kėdainių kultūros centras, Kirtimų kultūros centras, Šakių kultūros centras
Trukmė: 25 min.
Rekomenduojamas amžius: N-16
Renginys vyks anglų kalba

Oi! Minu ant savo baimės. Vajėzau! Tu irgi čia.

„Įskilimai“ prasideda nuo distopijos: esame atskiri, aiškūs ir apibrėžiami. Tačiau būdama scenoje neišsilaikau viena. Suskilinėjusi ir daugialypė slepiu savo sudėtingumą ir tuo žeidžiu save. Švaistydama jėgą, susitinku save kaip pažeidžiamą ir trokštančią sietis.

Grėtė Šmitaitė yra šokėja ir choreografė, kurianti Berlyne ir Kaune. Ji yra baigusi HZT Berlyno menų universitetą. Ji dirbo su šiais choreografais: Anna Aristarkhova, Doris Uhlich, Min Tanaka. Nuo 2014 m. praktikuoja Body Weather šokio metodiką. Paskutiniais metais savo choreografija G. Šmitaitė tiria kismą ir sąryšius. „Įskilimai“ antrasis solo kūrinys, kylantis iš šio tyrimo. Kūnas jame suvokiamas kaip nuolat kintančio pasaulio dalyvis.

„(di) Sperare Duo“ | Giovanni Zazzera (Liuksemburgas, Italija)

Idėja ir kūryba: Giovanni Zazzera /„Z Art Dance
Choreografija: bendradarbiaujant su šokėjais
Šokėjai: Enora Gemin, Patric Neves Lindström 
Muzikinė kompozicija: Damiano Picci
Kostiumai: Giovanni Zazzera
Šviesų dizainas: Damiano Picci
Koprodukcija: Aalt Staadhaus Theater 
Partneriai: La Baracolle EPCC Arques, Trois CL - Centre de création chorégraphique du Luxembourg, Fondation Bill, Fundamental, Laboratoire Chorégraphique de Reims, La Fileuse de Reims, Jojo Dance Center-Oulu, Koplabunz
Trukmė: 2530 min.

Yra daug blogiau nei tikėti tik tuo, ką matote. Tai matyti tik tai, kuo tikite!

Gyvendami visuomenėje, kurioje informacija perpildo mūsų kasdienį gyvenimą, dažnai neatskiriame, kas teisinga, o kas ne, todėl pats tikėjimas tampa ginčijamu. Performansas „Credere yra pagrįstas žmogaus įsitikinimų, kurie veikia jo realybę, vizijas ir idealus, tyrinėjimu. Šokėjų ir muzikanto atliekamas performansas kvestionuoja skirtingus žmogaus įsitikinimus ir tyrinėja būdą, kaip mes matome ir suvokiame nematomą. „ConTempo programoje atliekamas „Credere choreografinės ištraukos fragmentas „(di) Sperare Duo, leidžiasi į dar gilesnį įsitikinimų, tikėjimo reikšmės ir žmonių pasaulio suvokimo tyrinėjimo lygmenį. Pasirodymo metu du kūnai leidžiasi į dialogą ir opoziciją, kraštutinumus ir ekscesus, sąryšį ir atsiskyrimą, viltį ir neviltį, vedančius į vienas kito atradimą ir nematomų, tačiau juos jungiančių ryšių pajutimą.

Šokėjas ir choreografas Giovanni Zazzera yra vienas iš šokių kolektyvo „Lucoda įkūrėjų ir šiuo metu vadovauja trupei „Z Art Dance. SavoTRI profesinį kelią G. Zazzera pradėjo studijuodamas Liuksemburgo šokio konservatorijoje, vėliau mokslus tęsė Brazilijoje, Paryžiuje, Niujorke, Tel Avive, kur buvo kviečiamas dirbti su įvairiomis šokio kompanijomis. Nuo 2010 m. jis nuolat pasirodo su skirtingomis trupėmis ir dirba įvairiuose projektuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Suomijoje. Per kelerius metus choreografas yra sukūręs nemažai pripažintų šokio spektaklių ir performansų: „If I, „T.r.U.s.t, „Secrets, „Quand le silence parle, „Flowers grow even in the sand, „Until you fall, „Out of range ir kt. 2013 m. už choreografinę veiklą jam buvo įteiktas Liuksemburgo šokio prizas. 

∙∙
Visi renginiai nemokami.
Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“, TROIS C-L Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.
.
∙∙
ConTempo festivalis – Kaunas 2022 programos dalis. Visa festivalio programa: www.contempofestival.lt
Festivalio abonementai: bit.ly/ConTempoAbonementas