Gruodis
1
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna C
2022-08-13 18:00 Kauno kamerinis teatras, Kęstučio gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

„ConTempo“ 2022: TRIBUNE // Dance your self! | Šokio Tribūna C

„TRIBUNE // Dance Your Self!“ – tai dvi Europos kultūros sostines – Kauną ir Ešą vienijantis projektas, kuris į šokio duetus sujungia menininkus. Šį vakarą bus pristatyti Vilmos Pitrinaitės (Lietuva) ir Sarah Baltzinger (Liuksemburgas) darbai. Po pasirodymų vyks diskusija.

„Tai ne tavo sapnas“ | Vilma Pitrinaitė (Lietuva)

Choreografija ir atlikimas: Vilma Pitrinaitė
Asistentas choreografijai: Mantas Stabačinskas
Muzika: „Jesus works until 3“ ir Vilma Pitrinaitė
Asistentai garso dizainui: Dainius Giedra, Arūnas Periokas
Video: Zoltan Molnar
Kostiumai: Vilma Pitrinaitė
Išorinė akis: Rasa Alksnytė
Koprodukcija: Lietuvos kultūros taryba ir Nacionalinis Briuselio-Valonijos choreografijos centras Charleroi  Danse
Remia: „Garage29“ (Briuselis), Kultūrinis centras Jacques Franck (Briuselis), „Pavilion Dance South West“ (Jungtinė Karalystė), Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacija, Kauno kamerinis teatras, Kauno menininkų namai
Trukmė: 40 min.

Tai ne tavo sapnas“šiuolaikinio šokio spektaklis, konceptualiai ir muzikaliai nagrinėjantis maišto fenomeną ir sąlygas jam kilti šiuolaikinėje visuomenėje.

Kaip teigia menininkė V. Pitrinaitė, šis performansas gimė saviizoliacijoje, eksperimentuojant su judesiu, garso efektų pedalu ir tekstais, varijuojančiais tarp laisvų asociacijų srauto, repo dainos žodžių ir politinių šūkių. Pasirodymas siūlo netikėtas maištininkės figūros interpretacijas, su humoru ir kartu labai rimtai, kuria ir perteikia prieštaravimo ir pasipriešinimo varomosiose jėgose slypinčią teigiamą kūrybinę energiją. Tai tarsi ritualas, kurio metu atlikėja iškviečia savo maištaujančias demones ar deives, veikiančias prieš esamą socialinę tvarką ir normalumą, ir tarsi veiksmas prieš rezignaciją ar bejėgiškumą, vienijantis ir įgalinantis jame dalyvaujančius. 

Vilma Pitrinaitė baigė prestižines profesionalias choreografijos studijas CDC Toulouse ir Ex.e.r.ce/CCN de Montpellier Prancūzijoje, studijavo režisūrą Strasbūro nacionalinio teatro konservatorijoje, dirbo šokėja ir aktore kompanijose „La Zampa“, „Autremina“, François Verret, Vincent Thomasset, Karim Bel Kacem, „Dame de Pic“, „Diphtong“ ir kt. Jos pirmasis solo darbas „Miss Lithuania“ laimėjo kelialapį į festivalį „Aerowaves Spring Forward'15“ ir buvo nominuotas geriausiu sezono pasirodymu teatre „Confluences“ Paryžiuje. 2015 m. Kauno šokio teatrui „Aura” ji pastatė spektaklį „Pandora“. Projektas „Somaholidays“, sukurtas kartu su Mantu Stabačinsku ir Dariumi Algiu Stankevičiumi, buvo įtrauktas į Kultūros festivalio Tel Avive 2019 m. programą, nominuotas apdovanojimui „Auksiniai scenos kryžiai“, laimėjo „Fortūnos“ diplomą, ir kaip šokio filmas buvo pristatytas festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ filmų programoje. 2019 m. rugsėjį festivalyje „Plartforma“ įvyko kartu su Šeiko šokio teatru pastatyto spektaklio „Ordredesordreordredesordre“ premjera. Konkurencijos temą nagrinėjantis V. Pitrinaitės ir  Emilie Gastineau (JAV) duetas „Match“ pristatytas Mineapolyje (JAV), Nacionalinėje Prahos galerijoje, Briuselyje ir Vienoje, „Impulztanz“ programos „Atlas“ rėmuose. 2021 m. už spektaklį „Tai ne tavo sapnas“ Vilma Pitrinaitė pelnė aukščiausią Lietuvos teatro apdovanojimą  – „Auksinį scenos kryžių“ – Metų šokėjos kategorijoje.

What Does Not Belong To Us | Sarah Baltzinger (Liuksemburgas)

Kūryba, atlikimas: Sarah Baltzinger, SB Company
Choreografija, dizainas ir įgyvendinimas: Sarah Baltzinger
Vertimas: Brian Ca ir Nick Liestal
Muzikinė kompozicija: Guillaume Jullien
Mecenatai: PEEPING TOM Company (BE) Gabriela Carrizo ir Franck Chartier
Tyrinėjimų rezidencija: Liuksemburgo didysis teatras # TALENT LAB 2018
Deleguota: Liuksemburgo miesto teatras, Cité Musicale-Metz
Bendra režisūra: Compagnie Mirage & asbl SB Company
Nominuota 40 WINKS AEROWAVES 2019
Trukmė: 25 min.

Sarah Baltzinger kūrinys gvildena idėją apie tai, kas mums nepriklauso. Susijungiant dažnai prieštaraujančioms energijoms ir skysčiams, mes tarsi metaforiškai susiduriame su savo emocijų kūrimu ir formavimu. Tad išlieka klausimas, kas, nepaisant mūsų pačių, lieka mums kaip palikimas? Bandant atsakyti į užduodamus retorinius klausimus, šis pašėlęs šokis išgyvenamas kaip malda, kad tyla taptų sava. Čia prarandame save, atsijungiame, rizikuojame ir atrandame naują save kitoje dimensijoje. 

Liuksemburge ir Prancūzijoje kurianti choreografė, vertėja ir atlikėja Sarah Baltzinger meną laiko galingu ir neribotu pažinimo, atradimų, rizikos ir grožio objektu. Atsidavusi menininkė taip pat yra „SB Company“ grupės iniciatorė, kuri stiprybės semiasi iš kuriančių partnerių. Choreografai, šokėjai, muzikantai, technikai, video menininkai, kūrėjai, fotografai ir administratoriai kviečia atvykti daugybę šalies ir tarptautinių talentų tyrinėti, tobulinti ir gaivinti kūrinius.

∙∙
Visi renginiai nemokami.
Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“.
∙∙
ConTempo festivalis – Kaunas 2022 programos dalis. Visa festivalio programa: www.contempofestival.lt
Festivalio abonementai: bit.ly/ConTempoAbonementas