Vasaris
9
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Tarpdisciplininiai

Diskusija ir tarptautinės jaunimo grupės pasirodymas
2022-10-03 18:00 Kauno IX forto muziejus, Žemaičių plentas, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Diskusija ir tarptautinės jaunimo grupės pasirodymas

Kaip menas gali padėti jaunimui pajausti ir suprasti sudėtingiausias praėjusio amžiaus istorijos akimirkas? Mokiniai iš Kroatijos, Vengrijos, Vokietijos ir Lietuvos lankysis Kauno IX forto muziejuje, kur dalyvaus 8 kartą vyksiančiame edukaciniame projekte „Sound in the Silence“. Devynioliktojo amžiaus tvirtovė, kurioje Antrojo pasaulinio karo metais buvo vykdomi nacistų nusikaltimai, daugiau nei savaitei virs jaunimo tarpdisciplininių seminarų vieta. Jų darbo rezultatas – baigiamasis spektaklis bus rodomas spalio 3 d. 18.00 val. muziejuje (Žemaičių pl. 75, Kaunas). Projektą organizuoja Europos atminimo ir solidarumo tinklas ir asociacija MOTTE.

Kauno tvirtovė, pastatyta kaip gynybinių įtvirtinimų dalis prie vakarinės Rusijos imperijos sienos, 1941 metais pateko į nacistinės Vokietijos rankas. Tuomet ji paversta apie 50 000 kalinių, daugiausia žydų kilmės, žudynių vieta. Nelengva, sudėtinga IX forto praeitis taps šiųmečio tarptautinio meno, edukacijos ir istorijos projekto „Sound in the Silence“ atspirties tašku. Jo dalyviai – 14–18 metų amžiaus mokiniai – atvyks į Kauną, kad tarp istorinės tvirtovės sienų dalyvautų užsiėmimuose ir seminaruose, kuriuos ves edukatoriai ir menininkai.

Tiesioginis ryšys su istorija jaunimui ir jo mokytojams taps įkvėpimu drauge imtis meninės veiklos: jaunieji kūrėjai savo apmąstymus ir pastebėjimus pavers garso, žodžio ir judesio spektakliu. Ruoštis jiems padės: reperis ir prodiuseris Danas Wolfas (JAV), choreografė Katarina Rampackova (Slovakija), performeris Seanas Palmeris (Didžioji Britanija), psichologė Tetiana Krukovska (Ukraina) ir IX forto muziejaus edukatoriai. Jų darbo rezultatą bus galima pamatyti spalio 3 d. 18.00 val. muziejuje.  

Po spektaklio vyks diskusija apie naujus istorijos ugdymo metodus. Joje dalyvaus menininkai, seminarams vadovavę edukatoriai ir jaunimas.

Ankstesni „Sound in the Silence“ projektai vyko tokiuose miestuose kaip Gdanskas ir Varšuva bei buvusiose Borno Sulinovo, Nojengamo prie Hamburgo ir Ravensbriuko koncentracijos stovyklose.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Plačiau apie projektą: https://enrs.eu/edition/sound-in-the-silence-2022-23

Organizatoriai: Europos atminimo ir solidarumo tinklas, Asociacija MOTTE, Hamburgas, Vokietija
Partneris: Kauno IX forto muziejus, Lietuva