Spalis
5
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kinas

DIZAINO SAVAITĖ: Martinas Margiela
2022-05-23 21:00 Romuva, kino teatras, Laisvės alėja, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

DIZAINO SAVAITĖ: Martinas Margiela

1957 m. Belgijoje gimęs dizaineris Martinas Margiela iki šiol išlieka vienu didžiausių (jei ne pačiu didžiausiu) mados pasaulio slapukų. Per visą karjerą, trukusią nuo 1980 iki 2008 m., dizaineris ne tik kad nedavė nė vieno interviu, bet ir sugebėjo pasiekti, kad plačioji visuomenė nežinotų, kaip jis atrodo. „Man nepatinka garsenybės koncepcija; anonimiškumas man labai svarbus – tai būdas apsaugoti save“,- ne kartą yra pareiškęs dizaineris.
Karjerą M. Margiela pradėjo Paryžiuje, kur pirmuosius penkerius metus dirbo kaip laisvai samdomas dizaineris. Vaikino talentą pastebėjo Žanas-Polis Gotjė, pas kurį M. Margiela dirbo tarp 1985 ir 1987 metų. Tuomet atėjo metas ir pirmajai asmeninei kolekcijai, pristatytai su nauju prekės ženklu „Maison Margiela“. Tiek pačios pirmosios, tiek visų vėlesnių dizainerio kolekcijų efektą taikliai nusako buvusios žurnalo „Vogue Paris“ vyriausios redaktorės bei mados almanacho „CR Fashion Book“ įkūrėjos bei vyr. redaktorės Karinos Roitfeld citata: „Visi Martino sukurti rūbai išstumdavo iš mados visa kita. Turbūt tai ir yra esmė, ar ne?“
Naujame dokumentiniame filme (kuriame dizainerio veidas taip pat nė karto neparodomas), M. Margiela žvelgia atgal į savo 28-erius metus trukusią karjerą, mintimis nusikelia į vaikystę, pasakoja apie didžiausią poveikį padariusius bei perversmą sukėlusius savo modelius bei kolekcijas ir kalba apie pasitraukimą iš mados pasaulio 2008-aisiais. Žiūrovai išvys istorinius kadrus iš tuo metu šoką sukėlusių dizainerio kolekcijų pristatymų: Paryžiaus „Gelbėjimo armijos“ štabo ar apleisto krovininio traukinio – vietų, kokiose demonstruoti madas madinga tapo tik gerokai vėliau.
Ž.P. Gotjė, K. Roitfeld, vienos žymiausių pasaulio mados eksperčių Lidewij Edelkoort ir kitų garsių bei įtakingų mados pasaulio asmenybių komentarai atskleis iki šiol nematytą M. Margielos pusę ir padės suvokti, kodėl šis drovus belgų dizaineris neretai minimas tarp visų laikų geriausiųjų – be jo mada tiesiog nebūtų tokia, kokia yra.

Bilieto kaina: 5.5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 20%

Studentai: 20%

Senjorai: 20%

Asmenys su negalia: 100%