Liepa
5
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Literatūra

Dr. Viltės Migonytės-Petrulienės knygos ,,Weekendų miestai ir priemiesčiai" pristatymas
2022-06-02 17:00 A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Dr. Viltės Migonytės-Petrulienės knygos ,,Weekendų miestai ir priemiesčiai" pristatymas

A. ir P. Galaunių namai-muziejus (Vydūno al. 2, Kaunas) tęsia Pauliaus Galaunės knygų klubo susitikimus ir birželio 2 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečia į architektūros istorikės dr. Viltės Migonytės-Petrulienės knygos ,,Weekendų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918–1940) Lietuvoje” pristatymą.
Kurortai – weekendų miestai ir priemiesčiai – tapo kitokio gyvenimo pažadu tarpukario Lietuvoje. Savita architektūra ir urbanistika, pramogos ir ritualai formavo poilsio kultūrą, liudijo svarbius modernios valstybės kūrimo procesus.
Ši monografija leidžia naujai pažvelgti į visiems gerai pažįstamas poilsio kryptis, kurių potencialą bandyta išskleisti tarpukariu: nuo Birštono iki Palangos. Sykiu pažinti tuos kurortus, kurie XX a. istorijos verpetuose taip ir liko pumpuro stadijoje.
Tarpukario kurortų paveikslas prieš skaitytojų akis skleidžiasi per istorinį ir architektūrinį pasa-kojimą, to meto spaudos citatas bei archyvines nuotraukas. Ir užduoda klausimą: kiek tarpukario poilsiavimo tradicijos gyvos šiandien?
,,Pabundu, iššluoju grindis, nuvalau dulkes, nueinu į „Gorkį“, kasininkė susuka pirkinius į rudą popierių, meistriškai užlankstydama kampelius, pora skaitliukų ir monetų dūžių, dar porcija plombyro, nepamiršti namo papietauti, su draugais prie ežero, į šokius estradoj, grįžti būtinai iki dvylikos. Visada lengvas vakaro rūkas, salstelėjęs pušų ir treštančios medienos kvapas, gelsvų žibintų gatvės. Toks, visada asmeniškas, mano Druskininkų kurortas su „viskas įskaičiuota“, auginęs artumą šeimai, architektūrai ir norui ją tyrinėti. Linkiu keliaujant skaityti ir skaitant keliauti, nesvarbu, toli ar arti, bet su nuotykiais ir atradimais – dabar ar prieš šimtą metų".
/knygos autorė, architektūros istorikė dr. Viltė Migonytė-Petrulienė/
Viltė Migonytė-Petrulienė – architektūros istorikė, leidyklos LAPAS rengtų Neringos bei Palan-gos architektūros gidų bendraautorė, tyrinėja XX a. architektūros istoriją, kurortologiją ir moderniąją visuomenę. Šiuo metu ji yra Menų istorijos, kritikos ir medijų programos Vytauto Didžiojo universitete (VDU) dėstytoja, projekto „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ archi-tektūros ir paveldo programos „Modernizmas ateičiai“ kuratorė.
Daugiau apie autorę: https://www.leidyklalapas.lt/.../vilte-migonyte...
METRIKA

moksliniai recenzentai: prof. dr. Marija Drėmaitė (Vilniaus universitetas), prof. dr. Vasilijus Saf-ronovas (Klaipėdos universitetas), prof. dr. Rasa Žukienė (Vytauto Didžiojo universitetas)
redaktorė - Dangė Vitkienė
korektorės - Indrė Arbačiauskienė, Asta Bartkevičiūtė
dizaineris - Jurgis Griškevičius
maketavo - Kontis Šatūnas
projekto vadovė - Barbora Kavaliauskaitė
leidyklos redaktorės - Ūla Ambrasaitė, Monika Gimbutaitė
Maloniai kviečiame iki renginio susipažinti su knygos turiniu, kad vakaro metu galėtume drauge diskutuoti ir dalintis kilusiomis mintimis.
Renginys nemokamas.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.