EDUKACIJŲ CIKLAS: MENO LABORATORIJA
Liepos mėnesį kviečiame į šiuos edukacinius MENO LABORATORIJOS užsiėmimus:
*
LIEPOS 7 D. 17 VAL. JAUSMŲ MANDALA
Edukacijų metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas.
*
LIEPOS 9 D. 11 VAL. TRADICINIO LINORAIŽINIO DIRBTUVĖS
Kviečiame susipažinti ir save išbandyti linoraižinio kūrimo procese. Tai iškiliaspaudė grafikos technika, kurioje ant linoleumo lakšto specialiais raižikliais išpjaunami tarpai, grioveliai tarp piešinio elementų. Likusios iškiliosios vietos tepamos dažais ir presu popieriuje daromas atspaudas. Tokie kūriniai gali būti tiražuojami.
Lietuvoje pirmieji linoraižiniai sukurti XX a. 4 dešimtmetyje. Šios technikos estampų ir knygų iliustracijų sukūrė A. Galdikas, M. Bulaka, P. Augius, V. Petravičius, M. Katiliūtė, V. Jurkūnas vyresnysis, V. Ratas Rataiskis, A. Kučas, Ch. M. Fainšteinas, plakatų – B. Motūza Matuzevičius, S. Žukas. Po II pasaulinio karo linoraižiniai buvo viena populiariausių grafikos technikų.
*
LIEPOS 14 D. 17 VAL. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ
Pažinkite pasaulį per autorinę, lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje – ekslibrisai. Tai – ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę.
Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.
*
LIEPOS 16 D. 11 VAL. ir LIEPOS 21 D. 17 VAL. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI
Edukacijos metu bus kalbama apie baltų ženklus ir jų reikšmes. Gilinsimės į Gyvybės medžio simboliką. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi.
Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti ženklus, tačiau ir patys kursite Gyvybės medžio motyvus bei baltų simbolius ant audinio.
*
LIEPOS 28 D. 11 VAL. TAPYBOS PLENERAS: VASAROS PEIZAŽAS
Susipažinsite arba pratęsite pažintį su peizažu. Tai kūrinys, kuriame vaizduojamas kraštovaizdis, gamta, kalnai, miestas, miškas.
Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus Ąžuolyno peizažas su žydinčiais kaštonais? Stebėdami aplinką mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite aplinką popieriaus lape.
--
Vienos edukacijos kaina:
suaugusiems, studentams - 5 eur
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams - 3 eur
Trukmė: 1,5 val.
Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95 arba +37067280767