Birželis
16
Pasirinkti
Pasirinkti

Edukaciniai

Ekskursas: socmodernizmas
2021-06-13 12:00 Kaunas

Ekskursas: socmodernizmas

Visuomeninė iniciatyva „Ekskursas“ rengia pavasario nemokamų ekskursijų ciklą apie socializmo laikotarpiu Lietuvoje sukurtą modernizmo architektūrą. Devyni įspūdingiausi modernizmo pastatai bus pristatyti tris sekmadienius: birželio 6, 13 ir 20 dienomis.

Šįkart „Ekskursas“ kviečia atkreipti dėmesį į pastatus, kuriuos gana lengvai atpažįstame, bet ar gerai žinome, kokiomis aplinkybėmis jie atsirado? Tai pastatai, pastatyti Lietuvos Sovietų Socialistinės Respublikos laikotarpiu – itin ryškių, abejingų nepaliekančių įvykių metu. Kurie architektai, architektes ir statybininkai sukūrė šiuos iki šiol stebinančius užmoju pastatus, vyraujant dažnu atveju ribotai –planinei ekonomikai?

„Ekskursas“ – tai trumpos, bet tikslios 45 minučių ekskursijos, paruoštos gidų entuziastų, leidžiančios pakliūti į tokių pastatų vidų, kur paprastai nepakliūsi, arba, šiuo atveju – galbūt nesugalvosi užeiti.

„Ekskursas“ yra oficialus „Kaunas 2022“ partneris ir šis ciklas yra dalinai finansuojamas programos „Modernizmas ateičiai“. Ekskursijų festivalis rengiamas kartu su Architektūros ir urbanistikos centru AUTC.

Ciklo plakatą ir vizualinį įvaizdį sukūrė Valentina Černiauskaitė.

Ekskursas: socmodernizmas
Ekskursas: socmodernizmas
2021-06-20 12:00 Kaunas