Gruodis
8
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Maršrutai

Ekspedicija: VERŠVA
2022-12-04 13:00 Informaciją apie tikslią lokaciją - užsiregistravusiems, Veršvos upelis Žiūrėti žemėlapyje

Ekspedicija: VERŠVA

🍂 🌊 Upelių ekspedicijos grįžta! Kiečiame traukti šiltas kojines, guminius batus ir registruotis vėlyvo rudens ekspedicijoms mažaisiais Kauno upeliais. Visi keturi upeliai yra lankomi jau nuo pirmųjų ekspedicijų – kaip jie keičiasi?
⚠️ Dėmesio! UPIŲ PAŠTAS!
Kviečiame visus, kurie vasarą neatsiėmėte UPIŲ PAŠTO siuntinių ir dar turite UPYNĖS kvitą – atvykti į vieną iš ekspedicijų!
Jei ekspedicijoje dalyvauti nenorite, o tik atsiimti siuntinį – taip ir pažymėkite registracijoje.
PASKUTINĖ GALIMYBĖ – siuntiniai ilgiau saugomi nebus.
.
.
.
(Ekspedicija [lot. expeditio — išdėstymas, žygis]: kelionė, grupės žmonių žygis į tam tikrą vietovę, šalį su spec. užduotimi, spec. tikslu, pvz., mokslinė Δ, karinė Δ; )
Visos miesto dalys turi paskirtį ir savo taisykles: gyvenamieji rajonai, parkai, prekybinės ir industrinės teritorijos, gatvės, šaligatviai, geležinkelio bėgiai. Tačiau mieste galima aptikti ir tarsi niekam nepriklausančių, apibrėžtos paskirties neturinčių, sunkiai prieinamų teritorijų - "pilkųjų miesto zonų".
Vienos iš tokių zonų yra miesto upelių trasos. Upelių vagos, jų slėniai, landšaftas iki šiol – menkai pažintos miesto dalys. Upelių kaimynystėje įsikūrę fabrikai, garažai, daugiabučiai, kultūros paveldo objektai, šalia važiuoja autobusai, į darbą bėga žmonės. O ką veikia upeliai mieste? Kaip jie atrodo? Kur jie veda ir kas juose gyvena?
TẽKA tyrėjų komanda jau bent tris metus nuosekliai stebi pasirinktus Kauno upelius ir šį vėlyvą rudenį kviečia į keturis žygius.
EKSPEDICIJOS:
Girstupis – lapkričio 26 d.
Sėmena – lapkričio 27 d.
Svirbė – gruodžio 3 d.
Veršva – gruodžio 4 d.
Kiekviena ekspedicija truks dvi - tris valandas, jos metu komanda eis upelio vaga arba šalia, pakrante. Dalyviai gaus savo ekspedicijos užduotį ir įrangą. Gali tekti eiti įvairia danga, taip pat brautis per žolynus, bristi per vandenį, pasilipėti į šlaitus, todėl dalyvių prašysime dėvėti drėgmei atsparius drabužius ir tinkamą apavą bei turėti asmenines apsaugos priemones.
Platesnė informacija bus atsiųsta užsiregistravus dalyviams , o išankstinius klausimus siųskite el. paštu tekakrantine@gmail.com arba Facebook žinute https://www.facebook.com/tekakrantine
REGISTRACIJA:
Kviečiame registruotis čia:
informaciją apie susitikimo vietas ir tikslų laiką bei dalyvio atmintinę gausite el. paštu.
APIE:
Kauno upelių ekspedicijos yra projekto UPYNĖS dalis, kurį organizuoja kultūrinė upių tyrimų platforma TẽKA.
TẽKA veikia nuo 2016 m. Kaune ir Kauno rajone. Grupės veikla nukreipta į minkštąsias upių bei pakrančių kultūrinio gaivinimo iniciatyvas, upių atminties tyrimus bei kūrybinių procesų žadinimą Kauno regiono paupiuose į kurį įtraukiamos vietos bendruomenės. Pavadinimas TẽKA kilo iš žodžių žaismo, kuriame susipina žodžiai “tėkmė”, “takas” bei “santaka” – visi jie žymi judėjimą į naują gyventojų santykį su upėmis.
Projektą pristato Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022.