Balandis
26
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kaunoteka

Festivalio „sumirimas / Didelis pasaulis!“ vaizdo archyvai
2022-01-11 13:30 - 2023-01-12 14:30 Kauno Mažasis teatras, M. Daukšos gatvė 31a, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Festivalio „sumirimas / Didelis pasaulis!“ vaizdo archyvai

1996 m., lapkritį, Kaune įvyko pirmasis revoliucinis šiuolaikinės muzikos festivalis „sumirimas“ (kitaip - „Didelis pasaulis!“). Festivalyje dalyvavo dauguma to meto Lietuvos šiuolaikinės muzikos grupių arba atlikėjų.

Kaip „šiuolaikinę“ festivalio rengėjas Ramūnas Jaras suprato iš tiesų „post post modernistinę“ muziką, tad savo naujumu festivalis kėlė sąmyšį tarp žurnalistų ir kritikų, kai kurios jame grojusios grupės susilaukdavo net patyčių. Scenoje būdavo atliekami veiksmai, aštriai prieštaraujantys vis dar sovietiniam 1996 metų meno sampratai. Tačiau renginys buvo patrauklus jo mėgėjams, po pirmo festivalio nakties publika replikavo, kad nenori skirstytis.

Festivalio rengėjas nebuvo nusiteikęs komerciškai, tad į kiekvieną festivalio dieną sutalpindavo po keliolika grupių, dėl ko koncertai baigdavosi paryčiais. R. Jaras teigia rengęs festivalį daugiausiai iš savo kišenės, vedamas idealistinio tikslo suteikti sceną Lietuvos šiuolaikiniam menui.

Po kelių metų festivalyje atsirado performansui, šiuolaikinei poezijai, neoklasikinei muzikai skirtų segmentų. Įspūdingiausias šių segmentų kūrinys buvo Arnold Schoenberg'o „Pierrot lunaire“, op. 21, atliktas Skaidros Jančaitės su kameriniu orkestru.

Išlikusi festivalio vaizdo medžiaga nėra idealios kokybės, užfiksuota naudojant daugiausiai VHS technologiją, nesitikint, kad ateityje filmuotą medžiagą bus galima skelbti internete. Ne visi festivalio dalyviai pateko į kadrą ir ne visa filmuota medžiaga yra išlikusi, tačiau paskelbta apie 60 valandų festivalio vaizdų ir garso. Rengėjas kviečia mėgėjus siųsti filmuotą išlikusią festivalio medžiagą, kad ir ji būtų paskelbta.

Festivalyje dažnai dalyvavo legendinė grupė „Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu“ su atlikėju Baru. Festivalyje taip pat dalyvavo šios grupės ir atlikėjai, po kelių metų tapę ir plačiai žinomais kompozitoriais bei atlikėjais: „Skylė“, Donis, Gintas Kraptavičius, N. N. N., Mečislovas Litvinskis, Naj, Akala, Šarūnas Karalius, broliai Bazarai („Sotūs Kauno muzikai“), Gailė Griciūtė, Marius Salynas, „Assasid“, GYS, „Betoniniai triušiai“, Vaida Tamoševičiūtė, „Rumunija“, „Žuwys“, Tautvydas Bajerkevičius, „Tigro batai“ (buvę „Tigro metai“), Benas Šarka, „King Sleep“, „Sol et Luna“, „Šaliką palikau“, Antanas Jasenka, Algis Gelažius, „Saulė“, „Vartai“, Giedrius Zinkus, „Damoi plius pristato“, „Empty“, „Sosudduara“, „7b Orchestra“, „Drigentai“, „Ženklo grupė“, Nils Ille, Iveta Lagzdinia, „Svara“, Anelita Tumosaitė, „Liogė ir McKaras“, „Girnų giesmės“, „Anapilis feat. ikA-e“,  
„eter.h“, Arturas Bumšteinas, Gintas Gascevičius, Ramūnas Peršonis ir kiti. Savo poeziją skaitė Ramūnas Averincovas, Eglė Bazoraitė, Darius Damalakis, Darius Jurevičius, Vitalija Averincova, Daiva Čepauskaitė, Irma Dūdėnienė.

Festivalio grojaraštis: https://youtube.com/playlist?list=PL74KTPoSvRyZg9IiPYHs8oq7wMPsUIf4C

Daugiau: www.jaras.lt/sumirimas