Gruodis
3
Pasirinkti
Pasirinkti

Kinas

Spauskite mygtuką "Enter", kad ieškoti

Filmų vakarai bibliotekoje: „Meistras ir Tatjana“
2021-10-19 18:00 Kauno apskrities viešoji biblioteka (padalinys), K. Donelaičio gatvė, Kaunas

Filmų vakarai bibliotekoje: „Meistras ir Tatjana“

Renovacijai uždarytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos pastatas, esantis Radastų g. 2, atsidarys spalio 19 d., antradienį, 18 val. kino vakarui – I a. salėje (įeiti iš Radastų g. pusės per tarnybinį įėjimą) rodysime režisierės Giedrės Žickytės 2015 m. dokumentinį filmą apie neeilinio talento gęstančio modernizmo epochos fotografą Vitą Luckų.

Vitą Luckų nuo Lietuvos fotografijos mokyklą kūrusių kolegų skyrė tai, kad didelė dalis jo darbų buvo skirta ne Lietuvai ir jos kaimiškajai daliai, bet sukurta keliaujant po įvairias kitas tuometinės Tarybų Sąjungos šalis. Klajonės po svetimus kraštus užėmė ne mažiau svarbią vietą paties fotografo gyvenime, nei jo kūryboje (MO, Tomas Pabedinckas).

Vitas Luckus gimė 1943 m. Kaune. Namuose jis laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana ir jie tapo viena ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros. Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai. „Meistras ir Tatjana“ – genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija.

Režisierė Giedrė Žickytė. Muzika – Jurgos Šeduikytės.
Registracija renginiai@kvb.lt