Birželis
1
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Tarpdisciplininiai

Garso ir performansų renginys „Marsas sugrįžta“
2022-08-26 17:00 - 2022-08-27 23:00 Mykolo Žilinsko dailės galerija, Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės aikštė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Garso ir performansų renginys „Marsas sugrįžta“

Rugpjūčio 26 ir 27 dienomis Mykolo Žilinsko dailės galerija virs dideliu klausymosi prietaisu ir muzikos instrumentu. Besibaigiančios vasaros dienomis čia susiburs tarptautinis garso ir performansų renginys „Marsas sugrįžta“, kurio metu matysime ir girdėsime: Tarek Atoui, Leonardo Carlo Coccorante, Pan Daijing, Jason Dodge, Alix Eynaudi, Ernst Karl Eugen Koerner, John Menick, Valzhyna Mort, Jill Mulleady, Marija Olšauskaitė, Ragemore su Gediminu Žygum, Artūras Raila, Ariana Reines, Francesco Rustici, Seiko ir Casio, Sofija Veiverytė. Kuruoja Raimundas Malašauskas.

Renginys nemokamas.

---

Marsas – daugiausiai ginčų kelianti Saulės sistemos planeta. Jis visuomet žadino tiek paprastų žmonių, tiek mokslininkų vaizduotę daug labiau nei kitos. Įvairiais laikais skirtingos kultūros jį vadino kiekviena savaip, bet Vakarų pusrutulyje dažniausiai jį vadiname romėnų karo dievo vardu. Su juo siejami itin įvairūs ir net prieštaringi vaizdiniai: žmonės niekad nesiliovė klausę, ar Marse egzistuoja gyvybė, o kartais kalbėdavo ir apie raudonojoje planetoje įsikūrusias utopines visuomenes. Marsas mums yra buvęs ir labiau už mus pažengusių visuomenių namais, arba planeta, iš kurios Žemę puola kraujo ištroškę ateiviai (nors paskutiniu metu tyrinėjame galimybę ir patys jame apsigyventi). Tuo tarpu astrologijoje Marso sugrįžimas ženklina grįžimą prie ankstesnių patirčių, išsivadavimą iš jų, peržiūrėjimą su didesne niuansų ir kompleksiškumo raiška ir, galiausiai, mokymąsi iš tų patirčių ir sprendimų priėmimą.
Projekto „Marsas sugrįžta“ metu laikinai savo duris atvers, šiuo metu rekonstrukcijos darbams uždaryta, Mykolo Žilinsko dailės galerija Kaune, kurios pastatas statyti baigtas Sovietų Sąjungos gyvavimo pabaigoje – 1989 metais, tais pačiais, kai žymėdama Šaltojo karo pabaigą griuvo Berlyno siena. Šiai dienai Šaltąjį karą pakeitė vis nuožmesnis tikras karas Ukrainoje, kurį galima laikyti neišspręstų XX a. politinių konfliktų tąsa, kurstoma imperialistinių ir kolonijinių paskatų. Tyrinėti šiuo metu pereinamoje būklėje esančią Mykolo Žilinsko dailės galeriją, (o taip pat ir pasaulį?) buvo pakviesti grupė skirtingų šalių menininkų, kurie galerijos erdves renginio metu apgyvendins garsu, performansais, filmais ir poezija. Pakvies burtis kartu, klausytis, įsistebėti, gedėti drauge tam, kad galėtume gyti ir įsivaizduoti galimas ateitis.
---
Renginio programa:
Rugpjūčio 26 d., penktadienis
17:00 Durys atsidaro
Istorinių, naujai sukurtų ir gyvai improvizuojamų kūrinių ekspozicija galerijos erdvėse. Menininkai: Leonardo Carlo Coccorante, Jason Dodge, Alix Eynaudi, Ernst Karl Eugen Koerner, John Menick, Valzhyna Mort, Jill Mulleady, Marija Olšauskaitė, Artūras Raila, Ariana Reines, Francesco Rustici, Seiko and Casio, Sofija Veiverytė.
19:45 Tarek Atoui performansas
23:00 Durys užsidaro
Rugpjūčio 27 d., šeštadienis
13:30 Durys atsidaro
Istoriniai, naujai sukurti ir gyvai galerijos erdvėse atliekami menininkų Leonardo Carlo Coccorante, Jasono Dodge, Alix Eynaudi, Ernsto Karl Eugen Koerner, Johno Menick, Valzhynos Mort, Jill Mulleady, Marijos Olšauskaitės, Artūro Railos, Arianos Reines, Francesco Rustici, Seiko and Casio ir Sofijos Veiverytės kūriniai.
16:30 Klausymo sesija su dalyvaujančiais menininkais
19:00 Ragemore su Gediminu Žygum performansas
19:45 Pan Daijing performansas
23:00 Durys užsidaro
---

Projektą organizuoja Šiuolaikinio meno centras

Projekto partneriai:
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Vilniaus miesto savivaldybė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

---

Vaizde panaudota Ai Canon ir Karen Paulina Biswell fotografija

Grafinio dizaino autorė Goda Budvytytė