Kovas
19
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Ina Mindiuz. TIMELESS//Nepriklausomai nuo laiko
2022-05-05 15:00 - 2022-06-30 16:00 Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Šančių biblioteka, Sandėlių gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Ina Mindiuz. TIMELESS//Nepriklausomai nuo laiko

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7,

menininkės Inos Mindiuz paroda „Nepriklausomai nuo Laiko//TIMELESS“

gegužės 6 d. – birželio 30 d.

Ina Mindiuz, ukrainiečių ir estų kilmes kuratorė ir menininkė, gimusi Kaune ir šiuo metu gyvenanti Mursijos mieste (Ispanija) pristato parodą „Nepriklausomai nuo Laiko//TIMELESS“. Autorė plėtoja koncepciją, kuomet gobelenas veikia santykyje su aplinka, siekia mainų transformuojant klasikines idėjas – iš praeities į dabartį ir atsižvelgia į tekstilės estetiką. Darbuose galima įžvelgti piešinio silueto, ornamento tyrimą, atliktą remiantis žmogaus būties trapumu.

Paroda finansuojama bendradarbiaujant ICA, Kultūros industrijų institutu ir Mursijos regiono menų institutu.

..........

Kurti vaizdus, kuriuos neįmanoma atskirti nuo tikrovės, buvo visų laikų menininkų iššūkis. Gebėjimas apgauti žiūrovą optikos ir perspektyvos dėsniais, perteikiant tai, kas nutapyta iš tikro, yra nemažas žaidimas, kurio pirmieji pavyzdžiai buvo žinomi, skaitant graikų literatūros tekstus.

Savo kūryboje menininkė siekia sujungti meną ir naująsias technologijas. Kodėl? Gal pirmiausia reikia permąstyti paties termino „techne“ koncepciją: sąvoka „menas“ kilo iš lotyniško žodžio „ars“, taip pat verčiamas iš graikų kalbos kaip žodis „téchne“. Tai reiškia, kad jo empiriniai įgūdžiai yra tiek proto, tiek rankų darbo. Šiandien žodis „téchne“ gali būti išverstas kaip „meistriškumas“. Tiesą sakant, mūsų terminas „technika“ labiau atitinka praeityje kilusią meno idėją nei mūsų terminas „menas“, kuris šiuo metu vartojamas kaip „vaizduojamųjų menų“ santrumpa. Aristoteliui „téchne“ reiškė minties ir gamybos, diskurso ir veikimo susiliejimą, samprotavimą „mėgdžioti gamtą“. Skaitmeniniame amžiuje reprodukcijos pasmerkia tikrovę antriniam apdorotų vaizdų egzistavimui: mes vėl grižtame prie atnaujinto, šiuolaikinio termino Trompe l’oeil.

Nuo čia galima tęsti ir plėtoti liniją „Menas – tekstilė – gobelenas“.

Gobelenas (iš prancūzų k. tapis) – tai audimo kūrinys, tradiciškai rankų darbo, kuriame spalvotais siūlais buvo atkuriamos panašios į paveikslą figūros. Istorinė dekoratyvinių gobelenų kilmė, vertinant juos kaip visumą, atliepia senovinį poreikį puošti sienas dekoruotu audiniu, kaip ir sienų tapybą. Jie buvo naudojami apsaugoti sienas šaltu oru ir todėl kambariuose suteikdavo šilumos pojūtį. Audiniai visada turėjo būdingą savybę apibrėžti erdvę, sugerti garsą ir kurti dekoratyvinius elementus; šiais laikais meno poetika derinama su radikalia šiuolaikinės architektūros estetika. Nauja interjero audinių įvairovė yra aukštųjų technologijų kūriniai, kurie peržengia vien tik dekoratyvumą. Skaitmeninė technologija aprūpina audinius taip, kad jie galėtų perduoti informaciją, kurioje atsiranda visiškai naujų vizualinių ir struktūrinių efektų.

Menininkė ir kuratorė Ina Mindiuz nuo 2015 m. vadovauja galerijai „Studija Mindiuzarte“ (nuo 2022 m. pavadinimas Mindiuz meno galerija, Kaunas, Lietuva), turi Mursijos Universiteto Meno magistro laipsnį (2016), Vaizduojamųjų menų Bakalauro laipsnį (2012), VDA Kauno Fakulteto Tekstilės meno Magistro laipsnį (1993). Nuo 2017m. turi Lietuvos kūrėjo statusą. Nuo 1997 m. eksponavo parodas įvairiose šalyse: Ispanijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Portugalijoje, dalyvavo daugiau nei 100 kolektyvinių ir individualių parodų. Ji taip pat yra tarptautinės moterų menininkų grupės „Moterys Mene“ kūrėja ir vadovė.