Liepa
18
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

IŠPAKUOTA SĄMONĖ. Parodos atidarymas
2023-08-30 18:00 VDU menų galerija „101“, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetas, Muitinės gatvė, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

IŠPAKUOTA SĄMONĖ. Parodos atidarymas

2023 m. rugpjūčio 30 d. 18:00 val. VDU menų galerija „101“ (Muitinės g. 7) atveria erdvę jaunai kūrybai ir pasitikdama naujus mokslo metus atidaro Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tapybos magistro studentės Ligijos Žilinskienės eksperimentinę, netradicinės formos parodą „Išpakuota sąmonė“ (kuratorė Milda Gineikaitė).

Kūryboje menininkė analizuoja tvarumo ideologiją („Mažink, panaudok dar kartą ir perdirbk“), šio laikmečio vartojimo be atsakomybės problemą ir žmogaus mąstymo kaitą. Kaip įvardija pati autorė, jai kūryba – būdas tyrinėti vartotojiškumą ir bandyti užduoti klausimus ir ieškoti atsakymų, kaip mes galime būti atsakingesni ir tvaresni, kokių plastiko alternatyvų galime ieškoti. Konceptualios tapybos darbai yra tarsi eksperimentai, kuriuose stengiamasi sujungti įvairius elementus: plastiką, gamtą, žmogų.

Pagrindinis parodoje tyrinėjamas objektas – žmogaus sukurtas produktas – plastikinė pakuotė, kuri yra patraukli, patogi, greitai ir lengvai pagaminama, tačiau sunkiai yranti, teršianti ir aplink save naikinanti gamtą, turinti neigiamos įtakos ir žmogui.

Parodoje „Išpakuota sąmonė“ kalbama apie žmogaus veiklos pėdsakus, perteikiamas dualizmas mąstant apie plastiką kaip materiją: jo grožį ir patogumą, tačiau ir naikinančią galią. Šis paradoksas L. Žilinskienę skatina kurti ir ieškoti naujų būdų vaizduoti problemą. Per pasirinktą raišką, liedama sluoksnius ir jungdama atspalvius, ji analizuoja ir reflektuoja dabartinę visuomenės vartojimo kultūrą ir poveikį aplinkai. Per eksponuojamus kūrinius keliamas klausimas apie laiką ir trapumą, pabrėžiama, kad žmogaus gyvenimo laikas yra trumpesnis nei plastiko.

Atsiskleidžia naujo medžiagiškumo, plastiko alternatyvos, naujo tapybinio paviršiaus paieškos svarba, pakuotės formos / struktūros taikymas. Taip apmąstoma ir pati tapybos forma. Menininkė siekia rekonstruoti tapybą atsisakydama drobės ir pasilikdama prie pirminio grunto ir dažų. Spalvas, formas, struktūras ir idėjų motyvus renkasi iš savo kasdienybės. Savo kūrybiniu darbu L. Žilinskienė siekia nagrinėti kūrybinių principų kaitą atsižvelgiant į tvarumo problematiką.

Ligija Žilinskienė (g. 1994) – jaunosios kartos menininkė, kurianti konceptualios tapybos srityje ir eksperimentuojanti su šiuolaikinių medžiagų panaudojimo mene technikomis. Menininkė Vilniaus dailės akademijoje įgijo dailės bakalauro laipsnį (2018) ir šiuo metu savo žinias gilina tos pačios krypties magistro studijose. Ligija nuo 2016 m. dalyvauja meno projektuose, yra surengusi personalinę parodą „Mimesis“ (2016, VDA KF, galerija M2, Kaunas, Lietuva) ir aktyviai dalyvauja grupinėse parodose.

Paroda įgyvendinama kartu su VDA KF tapybos katedra. 

Rugsėjo 19 d. (antradienį), 17:30 val. vyks edukacinės dirbtuvės „Bioplastikas. Kūryba tvarumo kontekste“.

Facebook renginio viršelyje panaudoti Ligijos Žilinskienės tapybos darbai, viršelį sukūrė autorė.

Paroda galerijoje veiks iki rugsėjo 29 d.