Gruodis
4
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Scena

Istorijų pasakojimų programa „Kur man tave rasti?“
2022-10-07 19:30 - 2022-10-16 19:00 Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Istorijų pasakojimų programa „Kur man tave rasti?“

Programoje: istorijų pasakojimo vakarai kiemuose, skirtingų šalių ir kultūrų pasakotojai miesto gatvėse, istorijų turai po Kauną, jaukūs istorijų vakarai kavinėse – veiklos, kurios kvies kauniečius sutikti, išgirsti ir pažinti vieniems kitus. Programos kuratorės Daiva Ivanauskaitė ir Milda Varnauskaitė – profesionalios istorijų pasakotojos, jau keletą metų aktyviai propaguoja istorijų pasakojimo meną Lietuvoje. Prie jų prisijungia pasakotoja Shona Cowie (JK), kursianti pasakojimo pasirodymus iš Kaune surinktų istorijų, Katrice Horsley (JK), kviesianti galvoti apie Kauno ateitį, Gauri Raje (JK / IN), supažindinsianti su turtinga Indijos pasakojimo kultūra, ir kt. Šis renginių ciklas padės miesto gatvėse prasilenkiantiems ir vieniems kitų nerandantiems kauniečiams susitikti ir išgirsti vieni kitų istorijas. Kviesime klausti – kur man tave rasti? – ir ateiti į susitikimus miesto kiemuose, gatvėse, kavinėse. Pasakotojai:

Shona Cowie – škotų pasakotoja ir fasilitatorė, tyrinėjanti ir pasakojanti Viduržemio jūros regiono migracijos istorijas. Bendradarbiaudama su Europos taikomojo pasakojimo lyderiais – „The Village Storytelling Centre“ – vadovauja novatoriškoms programoms vietos paveldo, globos ir bendruomenių sektoriuose, o jos darbas su jaunimu buvo apdovanotas išskirtiniu Škotijos pilietinio fondo (Scottish Civic Trust) apdovanojimu. Ji siekia savo pasakojimuose į pirmą vietą iškelti tuos, kurie buvo nustumti į šalį.

Markus Luukkonen – pasakotojas ir atlikėjas iš Suomijos. Savo istorijas jis pasakoja žemišku ir dinamišku stiliumi, o pasirodymuose mėgsta jungti asmenines istorijas, liaudies pasakas ir mitus. Juodą suomišką humorą jis derina su gražiais vaizdais ir pastebėjimais iš žmonių gyvenimo. Markus dirba kaip solo atlikėjas, režisierius, taip pat dalyvauja įvairiose istorijų pasakotojų grupėse.

Katrice Horsley – profesionali pasakotoja ir konsultantė, organizacijos „Narrative4Change“ įkūrėja. Ši organizacija siekia atkreipti dėmesį į tai, kad pasakojimu paremtas mokymas gali būti pasitelkiamas kaip galinga bendruomenės vystymosi, organizacinių pokyčių, įgūdžių, švietimo ir asmeninio tobulėjimo priemonė. Katrice organizuojamų mokymų metu dalyviai išmoksta nusibrėžti savo vizijas ir tikslus, suvokti, kaip jie jausis juos pasiekę, ir parengti planą jų įgyvendinimui.

Gauri Raje – pasakotoja, pedagogė ir seminarų vedėja, dirbanti su paaugliais ir suaugusiaisiais iš daugiakalbės, daugiakultūrės ir socialiai remtinos aplinkos. Ji remiasi įvairiais žanrais: pasakomis, epais, mitais ir autobiografiniais pasakojimais. Ji pasakoja istorijas įvairiomis kalbomis, įskaitant urdu, hindi, anglų ir kitas Indijos kalbas. Ją ypač domina pasakojimo liudijimo sąvokos, vertimas, daugiakalbystė ir įkūnyta istorijų kūrimo prigimtis. Pirmieji Gauri prisiminimai apie pasakojimą – ji sėdi susisupusi į sarį ir klausosi senelės istorijų.

Abbi Patrix jau trisdešimt metų tyrinėja pasakojimo meną su savo įkurta organizacija „Compagnie du Cercle“. Dirbdamas solo arba kartu su kitais menininkais, jis mėgsta pasakojimą derinti su šokiu, muzika ar pantomima. Jo kūryba laviruoja tarp teatro, muzikos ir judesio, ji praturtinta daugiadiscipline medžiaga. Savo spektakliuose Abbi naudoja tiek asmenines, tiek šiuolaikines formas, kurias konstruoja naudodamasis įvairiais šaltiniais: tradiciniais pasakojimais, gyvenimo istorijomis, dienoraščiais, savo prisiminimais ir literatūriniais tekstais.

Daiva Ivanauskaitė pasakoja Lietuvos, Škotijos ir kitų kraštų mitų bei liaudies tradicijų įkvėptas pasakas – istorijas apie gudruolius ir įžūlius velnius, fėjas ir drakonus, istorijas apie pačias istorijas. Kiekvieną pasaką Daiva paverčia sava, randa paralelių su savo gyvenimu ir nagrinėja tapatybės, aplinkos ir bendrumo temas. Ji sumaniai veda žiūrovus per savo gyvą, kerinčią vaizduotę, o pasakojimus paįvairina bendravimu ir lietuviškomis dainomis. Daiva koncertuoja festivaliuose ir žodžio renginiuose, bendruomenių ir moterų grupėse, šeimose ir mokyklose.

Milda Varnauskaitė – profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno mokytoja. Milda pasirodo kaip pasakotoja įvairiuose renginiuose Nyderlanduose bei Lietuvoje, dalindamasi autobiografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų junginiais. Amsterdamo Tarptautinis istorijų pasakojimo festivalis, Terschellingo Oerol menų festivalis, Explore the North festivalis Leeuwardene – tik keletas vietų iš daugelio, kuriose pasakojo Milda. Lietuvoje Milda bendradarbiauja su VU, Kaunas 2022, Lietuvos Nacionaliniu muziejumi. Istorijų pasakojimą studijavo Berlyno Menų Universitete, Oslo Metropolitan universitete, yra baigusi Mezrab istorijų pasakojimo mokyklą Amsterdame, kur taip pat daugiau nei 3 metus dirbo Mezrab kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje, kuris kiekvieną savaitę į skirtingus istorijų pasakojimo renginius sutraukia apie 800 žmonių.

Renginių vieta: įvairios Kauno kavinės ir viešos erdvės.

SVARBU. Daugiau informacijos www.istorijufestivalis.eu.

Organizatoriai: Kaunas 2022

Fotografija: © unsplash


Forumo teatro dirbtuvės jaunimui (anglų k.)
Forumo teatro dirbtuvės jaunimui (anglų k.)
2022-12-06 17:00 Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu gatvė, Kaunas
Forumo teatro dirbtuvės jaunimui (anglų k.)
Forumo teatro dirbtuvės jaunimui (anglų k.)
2022-12-13 17:00 Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu gatvė, Kaunas
Kauno pavasaris'72
Kauno pavasaris'72
2022-12-13 19:00 Kęstučio g. 62, Kaunas, Kauno m. sav
Kauno pavasaris'72
Kauno pavasaris'72
2022-12-18 19:00 Kęstučio g. 62, Kaunas, Kauno m. sav
Forumo teatro dirbtuvės jaunimui (anglų k.)
Forumo teatro dirbtuvės jaunimui (anglų k.)
2022-12-20 17:00 Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu gatvė, Kaunas