Kovas
29
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Miesto renginiai

Istorinėje Ginklavimo valdybos tyrimų laboratorijoje
2022-10-05 16:00 KTU Cheminės technologijos fakultetas, Kauno technologijos universitetas, Cheminės technologijos fakultetas C Korpusas, Radvilėnų plentas, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Istorinėje Ginklavimo valdybos tyrimų laboratorijoje

Spalio 5 d., trečiadienį, ketvirtą po pietų, VšĮ „Pelėdų kava” tęsia paskutinio mėnesio trečiadienio susitikimų tradicijas ir kviečia į unikalų apsilankymą “iš vidaus” viename iš įdomiausių ir istoriškiausių mūsų rajono pastatų - 1935 m. pastatytoje cheminių tyrimų laboratorijoje arba Ginklavimo valdybos tyrimų laboratorijoje, kurią suprojektavo arch. Vytautas Landsbergis - Žemkalnis. Tai - vienas išvaizdžiausių ir charakteringiausių Kauno tarpukario modernizmo architektūros pavyzdžių, kuriuo ypač didžiuojasi mūsų Žaliakalnis.
Dėl pastato darbo taisyklių, kviečiame visus rinktis 16 val. prie KTU Cheminės technologijos fakulteto A korpuso (Radvilėnų pl. 19). Įspėjame jus, kad jūsų pavardė ir vardas turės būti įtrauktas į lankytojų sąrašą, dėl šio išskirtinio pastato lankymo taisyklių.
REGISTRACIJA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdIYhxKoIk7Q_RYcQhKlcH2XKpotKrRANgcea8GyBAq_8WSyg/viewform
Su pastatu mus supažindins pastato pritaikymo kultūros reikmėms autorė – KTU muziejaus vadovė dr. Audronė Veilentienė. Susipažinsime ne tik su architektūrine pastato kompozicija, bet ir su daugeliu čia išlikusių autentiškų mokslinės įstaigos interjero detalių – nuo langų ritmikos ir plytelių rašto iki liftų, traukos spintų, laboratorijos ir bibliotekos baldų, unikalių apšvietimo ir įrangos elementų.
Buvusiam Ginklavimo valdybos tyrimų laboratorijos pastatų kompleksui 1973 m. suteiktas architektūros paminklo statusas, o 2005 m. pastatas pripažintas valstybės saugoma nekilnojamąja kultūros vertybe, 2008 m. paskelbtas kultūros paminklu, o 2015 metais įvertintas Europos paveldo ženklu.
Unikalus pastatas Žaliakalnyje atsirado Tyrimo laboratorijos iniciatoriaus ir viršininko plk. inž. dr. Juozo Vėbros ir Ginklavimo valdybos viršininko generolo Motiejaus Pečiulionio veiklos XX a. 4 deš. dėka. Pastatas buvo suprojektuotas 1932 m. žymaus lietuvių architekto Vytauto Landsbergio - Žemkalnio bei inžinieriaus konstruktoriaus Anatolijaus Rozenbliumo. Kauno Sporto Halės autoriaus dėka pastato konstrukcija buvo šiuolaikiškai suprojektuota taip, kad jai negrėsė lokalaus sprogimo poveikis.
Tyrimų laboratorijos pastatas atnaujintas 2019–2021 m. Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo ir Kauno technologijos universiteto lėšomis įgyvendinant projektą „Kultūros paveldo paminklo pritaikymas viešajai paslaugai“ (Nr. 05.4.1-CPVA-K-303-02-0026) pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ (Nr. 05.4.1-CPVA-K-303) priemonę „Aktualizuoti viešąjį ir privatų kultūros paveldą“.
2019 metais Kalifornijoje įsikūręs filantropo John Paul Getty vardu pavadintas fondas pastatą atrinko kaip vieną iš 10 labiausiai išskirtinių architektūros objektų visame pasaulyje ir jo panaudojimo koncepcijos parengimui KTU architektūros ir statybos institutui skyrė 135 tūkst. dolerių.
Taip arch. V. Landsbergio – Žemkalnio projektas tapo minimas greta garsiausių pasaulyje modernistinės ir „Bauhaus“ architektūros kūrėjų – Alvar Aalto, Le Corbusier, Pier Luigi Nervi, Frank Lloyd Wright, Oscar Niemeyer – vardų. Tai - ir pirmas Getty Instituto programos „Keeping it modern“ finansuojamas projektas Lietuvoje.
Renginio metu galite būti filmuojami ir fotografuojami. Po renginio pakviesime puodeliui „Pelėdų“ gilių kavos.
Daugiau informacijos: 8 611 43302, [email protected]
Šis renginys yra trečias, iš šešių "Pažink savo kraštą" renginių ciklo, įgyvendinant LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą priemonę "Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse". Projekte dalyvauti pakvietė BC "Spindulys".
Plačiau apie priemonę: https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/nevyriausybiniu-organizaciju-politika/bendruomenine-veikla?lang=lt&fbclid=IwAR2lSXevKtL3ViydPGW-Cg5AQXwrBlR8V3WfyZSxklgWgnorYs_W8LMj8aw