Liepa
17
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Julija Račiūnaitė. Paroda: Ateities būrimas iš Kauno rutulio
2023-04-20 18:30 - 2023-06-06 23:30 hands on gallery, hands on press, K. Donelaičio gatvė, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Julija Račiūnaitė. Paroda: Ateities būrimas iš Kauno rutulio

Dėmesio dėmesio! Nauja galerija Kaune!

Garsiai šaukiame, jog Hands on press rankos nusprendė paįvairinti savo veiklą ir 2023 m. balandžio 20 dieną nusivalys langus ir kirps kaspiną nuo šviežut šviežutėlės Hands on Gallery (Rankos ant galerijos). Čia pristatysime kūrinius, atspaustus analoginėmis spaudos technikomis. Svarbu pabrėžti, jog eksperimentuoti čia žadame ne mažiau, nei pačioje spaustuvėje, tad kviesime kūrėjus į analoginę spaudą pažvelgti tarpdiscipliniškai, ieškoti naujų formų ir įdomių sprendimo būdų.

Grandiozinė, 0,77 m2 plotą aprėpianti galerija talpins didžius meno kūrinius. Parodas rengiame reguliariai, tad vaikštinėjant Kauno centre siūlome neaplenkti K. Donelaičio gatvėje 26 numeriu pažymėto namo.
Galerijos atidarymo proga pirmosios parodos autorė - Julija Račiūnaitė pristatys lino raižinio technika atliktą kūrinį iš ciklo „Ateities būrimas iš Kauno rutulio“.

Būdingoje Kauno architektūroje taškus sudėlioja būtent rutulio ir apskritimo forma, jai gimingi linkiai ir kreivės – belieka paminėti, greta „Hands on Press“ studijos esantį, plačiai apdainuoto J. ir A. Iljinų namo langą ir kiek toliau nuriedėjusį didžiulį granito rutulį, puošiantį Kauno apskrities viešosios bibliotekos įėjimą. Praregėjus, šios aptrupėjusios sferos, svetimų planetų gaubliai, papilkę biliardo rutuliai (ar kas tik norite) pradeda dažnai ir dirgliai veikti vaizduotę ir reikalauti vienokio ar kitokio pokšto. Kitaip tariant, prie jų norisi prikišti nagus. Nagai ir buvo prikišti – pavargę nuo drumzlinų krištolo rutulių senos raganos delnai persimetė prie granito ir iš jo traukia visą reikiamą informaciją apie miesto realijas, lūkesčius, prietarus, miglotą ateitį.
Julija Račiūnaitė - vizualaus meno kūrėja dirbanti tiek klasikinėmis, tiek skaitmeninėmis grafikos technikomis, kurianti tiriamuosius bei literatūrinius tekstus - taip pat yra artima studijos Hands on Press draugė bei įvairių kūrybinių projektų bendraautorė.
Balandžio 20 d., 18:30 val. kviečiame sustoti ties K. Donelaičio g. 26 namu, kur įvyks galerijos atidarymo iškilmės. Po jų - atviros durys spaustuvėje: apsižvalgyti, pasivaišinti, pasikalbėti.
Parodos trukmė: 2023.03.20-06.06