Spalis
17
Pasirinkti
Pasirinkti

Maršrutai

Spauskite mygtuką "Enter", kad ieškoti

Kaunastic maršrutai: MODERNISTO GIDAS
2021-02-01 00:00 - 2023-02-01 00:00 Kaunas

Kaunastic maršrutai: MODERNISTO GIDAS

MARŠRUTAS PASIEKIAMAS ČIA: https://kaunastika.lt/map/modernisto-gidas

Sveikinamės iš Kauno – UNESCO dizaino miesto, šį titulą užsitarnavusio dar pirmosios respublikos laikotarpiu. Juk šiuolaikinio Kauno nebūtų be laikinosios sostinės epochos. Nuo 1919 m. iki 1940 m. „pavadavome“ Vilnių ir iš Rusijos gubernijos miestelio turėjome kone pernakt tapti Europos lygio sostine. Reikėjo skubėti. Reikėjo investuoti. Reikėjo susivienyti. ir, svarbiausia, patikėti! Užsienyje gimę, gyvenę, dirbę ir mokęsi įvairių sričių profesionalai dėl pačių įvairiausių priežasčių vyko į Kauną, čia bendradarbiavo su vietos gyventojais, verslininkais ir politikais. biurai, ligoninės, mokyklos, gyvenamieji namai, pramonės pastatai, kiti modernaus – ir modernistinio – miesto ženklai bei židiniai – visa tai iškilo ne per naktį, bet... beveik.

2022-aisiais Europos kultūros sostine tapsiantis Kaunas vis didesnį dėmesį skiria savo istorijai, kuri dažniausiai slepiasi čia pat, po nosimi. Šis modernisto gidas palengvins pažintį – net jei kaune gimėte ir augote.

GATVĖS
Neįmanoma į tokį kuklų žemėlapį sutalpinti viso Kauno miesto turto – juk 1919–1940 m. čia iškilo per 12 000 naujų pastatų! Todėl rekomenduojame tiesiog pasivaikščioti V. Putvinskio (čia tarpukariu būrėsi užsienio valstybių atstovybės), K. Donelaičio, Kęstučio, Maironio, A. Mickevičiaus gatvėmis. Tuomet apžingsniuoti prie Ramybės parko esantį Trakų ir K. Būgos gatvių kvartalą, užkilti laipteliais į Radijo rajoną, paklaidžioti Vaižganto ir E. Fryko gatvėmis, Perkūno alėja, nepatingėti nueiti iki Kauno miesto viešosios bibliotekos ir paskęsti Lelijų, Radastų, Tulpių gatvių gyvenamųjų namų architektūroje. Medinėje – taip pat!

Taip, pastebėsite, kad kai kurie Europos paveldo ženklu pažymėti pastatai tušti ir nekokios būklės. Į kai kuriuos galbūt negalėsite patekti. O treti nudžiugins ką tik nudažytais fasadais. Bet Kaunas – visoks! Svarbu pažinti visus jo veidus, kad galėtume žengti tolyn, tiesa?

Kaunastic maršrutai: KULTŪRINIS ŠOKAS
Kaunastic maršrutai: KULTŪRINIS ŠOKAS
2021-02-01 00:00 Kaunas
Kaunastic maršrutai: SIENOGRAFO UŽRAŠAI
Kaunastic maršrutai: SIENOGRAFO UŽRAŠAI
2021-02-01 00:00 Kaunas
Kaunastic maršrutai: KAUNO TVIRTOVĖ
Kaunastic maršrutai: KAUNO TVIRTOVĖ
2021-02-01 00:00 Kaunas