Balandis
12
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Miesto renginiai

Kauno miesto šventė VAIKŲ VELYKĖLĖS
2024-04-07 13:00 Kauno pilies prieigos, aikštė šalia Kanklininko skulptūros, Kauno pilis, Pilies gatvė, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Kauno miesto šventė VAIKŲ VELYKĖLĖS

„Pramuši ledą – rasi sidabrą, pramuši sidabrą – rasi auksą. Kas?“

 2024 m. balandžio 7 d. nuo 13 val. Kauno pilies prieigose, aikštėje prie Kanklininko skulptūros, vyks tradicinė Kauno miesto šventė „Vaikų Velykėlės“!

 Šventė skirta visiems – šeimoms, seneliams, mažiems ir dideliems – juk ridenti margučius, budinti žemę bei ilgėliau pasidžiaugti pavasario linksmybėmis trokšta kiekvienas!

 Šventėje „Vaikų Velykėlės“ netrūks tradicinių Atvelykio pramogų: vyks Velykės „Margučių ridenimo varžytuvės“ (13:00 ir 15:00 val.; reikalinga registracija), linksmoji fotoateljė, velykinis lėlių teatras, bus galima išmėginti senovinių žaidimų, o patys mažiausieji atras jiems skirtų veiklų mažųjų kiemelyje.

 Atvelykio sekmadienį kiekvienas atvykęs ne tiks smagiai praleis laiką, prisimins senąsias tradicijas, bet ir turės galimybę savo kūrybiškumą išmėginti kūrybinėse dirbtuvėse bei pasigaminti įvairių dirbinių: Saulės karūnas, molinį indelį margučiui, dekoratyvinį paukštelį arba dekoruotą vazonėlį su augalėliu. Pirmieji, aplankę visas keturias veiklas ir į specialų atvirlaiškį suklijavę margučius, namo iškeliaus nešini šventiniais prizais!

 Viso renginio metu folkloro ansambliai, atlikėjai ir muzikantai palaikys gerą nuotaiką, džiugins velykiniu folkloru: kiaušiniautojų oracijomis, sūpuoklinėmis dainomis, žaismingais rateliais ir šokiais.

 Šių metų Vaikų Velykėlių tema – KIAUŠINIS. Per Velykas, išrašytas dailiausiais raštais, nuspalvintas žolelėmis, jis įgyja dar didesnių galių ir tampa MARGUČIU ar VELYKAIČIU.

Kiekvienas žino, jog Kiaušinis – tai gamtos pabudimo, vaisingumo ir naujos pradžios simbolis. Senais laikais net būta tikėjimų, jog visas mūsų pasaulis galėjo atsirasti skilus kiaušiniui: iš geltono trynio atsirado Žemė ir Saulė, iš baltymo – vandenys ir Mėnulis, o iš šlakuoto lukšto – žvaigždėtas dangaus skliautas... Ugnis, Vanduo, Oras ir Žemė – visa gyvybė telpa Velykų kiaušinyje.

Tad ateikite linksmai atšvęsti Atvelykį ir užbaigti šventinį laikotarpį!

Šventės rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.