Kovas
22
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

„Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas”
2022-08-11 16:00 - 2022-09-06 18:00 Menų ir ugdymo fakultetas, Kauno kolegija, A. Mackevičiaus gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

„Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas”

Kauno kolegijos Menų akademija kviečia į menininkės Židrijos Janušaitės personalinę parodą „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas”, tęsiančią Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą parodų ciklą.

PARODOS ATIDARYMAS: rugpjūčio 11 d. (ketvirtadienį) 16 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno” galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Bendradarbiaujanti su įvairių sričių kūrėjais, dalyvaujanti menininkų rezidencijų programose, organizuojanti festivalius ir parodas, Ž. Janušaitė kuria tapybos, instaliacijos, žemės meno, fotografijos, videomeno srityse, tačiau performanso meno sritis kūrėjai artimiausia. Kaip teigia menotyrininkė ir parodų kuratorė Giedrė Legotaitė, jos performansai pasižymi stipria energija, išgrynintu veiksmu (dažnai – pasikartojančiu), minimalistiniu išraiškos priemonių pasirinkimu. 

Tapyboje menininkė dėmesį sutelkia į santūrią abstrakciją, subtilią spalvinę plastiką. „Tapybą ant drobės derindama su vaizdo projekcijomis, Ž. Janušaitė praplečia naudojamų raiškos priemonių galimybes. Šviesą fiksuodama skirtingais medijų sluoksniais, kūrėja atveria formos ir erdvės pokyčius, taip perteikdama pilnos tuštumos idėją. O abstrakčiuose piešiniuose tušu ekspresyvūs gestų judesiai tampa priemone perkelti įtampą į taikos aplinką”, – pažymi G. Legotaitė.

Apie parodą „Kiekvienas dalykas pasaulyje yra kosminis tuštumos žiedas” menininkė sako, jog savo darbais vienaip ar kitaip kalbėdama apie tą patį ar kažką labai artimo vienas kitam, leisdama vienai temai švelniai pereiti į kitą, vienam kūriniui išplaukti iš kito, ji atveria budistinės Tuštumos esatį. „Ši tuštumos būsena kelia nuolatinę, džiugesio pilną nuostabą: joje vis atsitinkančiais susitikimais, atvertimis, galimybėmis, žinojimu, vidinės savo ir kito jėgos pajautimu ir tuo pačiu – pastoviu kitimu. Tai gali būti labai aktyvus, staigus veiksmas, kurio nespėju pamatyti, priimti, suvokti, bet jis įvyksta, arba – labai lėtas veiksmas, kurio nematau, nesuvokiu, nejaučiu, bet jis taip pat vyksta. Aš turiu galimybę tai patirti, perlipti kito suvokimo, kitos būsenos slenkstį”, – sako Ž. Janušaitė.

Parodos atidarymo metu Ž. Janušaitė atliks performansą.

PARODOS KURATORĖ: Inga Valentinienė

Paroda atvira iki rugsėjo 6 d. Lankytis kviečiame I - VII 10 - 18 val. („Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) 

Viršelyje: performansas Odė druskai, Territori festivalis, Ibiza, 2021. Nuotrauka: Irene Arango