Balandis
24
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Muzika

Kinų liaudies instrumentas Sheng: dr. Wang Zheng-Ting koncertas
2022-04-08 18:00 Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo gatvė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Kinų liaudies instrumentas Sheng: dr. Wang Zheng-Ting koncertas

2022 m. balandžio 8 d. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje lankysis svečias iš Australijos – atlikėjas dr. Wang Zheng-Ting, pristatysiantis kinų liaudies instrumentą Sheng, jo tradicijas ir šiandieninę raišką.

Sheng yra iš nendrių pagaminti kinų burnos vargonėliai. Šiuolaikinis Sheng susideda iš kandiklio, nendrinių vamzdelių ir vožtuvų. Vamzdelių yra įvairaus ilgio ir skaičiaus (nuo 17 iki 37), ir paprastai vienu vamzdeliu išgaunamas vienas garsas. Tačiau visu instrumentu galima išgauti daugiau nei vieną garsą tuo pačiu metu.

Wang Zheng-Ting yra įgijęs etnomuzikologijos daktaro laipsnį Melburno universitete (tyrimų laukas: Kinijos scenos menų istorija Australijoje). Šiuo metu jis koordinuoja kinų instrumentinės muzikos klasę Melburno universitete. Jis yra dirbęs kaip kviestinis mokslininkas į Niujorko universitete, kviestiniu profesoriumi Siameno universitete Kinijoje, moksliniu bendradarbiu Sičuano muzikos konservatorijoje Kinijoje, buvo Melburno tarptautinio festivalio ambasadoriumi.

Dr. Wang Zheng-Ting yra surengęs rečitalius JAV, Jungtinėje Karalystėje, Svazilande, Vokietijoje, Naujojoje Zelandijoje, Vienoje, Niujorko Linkolno centre, Melburno koncertų centre ir kt. Koncertavo su Venecijos kameriniu orkestru Italijoje, su Naujosios Zelandijos styginių kvartetu Velingtone, Christine Sullivan Šanchajaus tarptautiniame pavasario festivalyje. Jis vedė paskaitas Institut fur Volksmuidforschung und Ethnomusukologie, Vienoje; Liucernos taikomųjų mokslų ir menų universitete-muzikos mokykloje, Institut fur Musikwissenschaft Bern ir kt.

Renginys vyks 2022 m. balandžio 8 d. 18 val. Tautinės muzikos skyriaus renginių salėje (L. Zamenhofo g. 4). Dalyvavimas – nemokamas.

Renginys yra VII tarptautinio Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurso-festivalio dalis.

Organizatorius: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė

Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Renginio metu rekomenduojama dėvėti FFP2 lygio respiratorius arba medicinines kaukes.