Liepa
5
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Muzika

KMSO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS „ŠVIESOS SIMFONIJA“
2022-05-08 17:00 Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės gatvė 12, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

KMSO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS „ŠVIESOS SIMFONIJA“

17-ąjį koncertinį sezoną Kauno miesto simfoninis orkestras užbaigs įspūdingąja Antono Brucknerio simfonija Nr. 6 A-dur. Savo Šeštąją simfoniją kompozitorius kūrė būdamas pakilios nuotaikos ir pagaliau išgyvendamas gyvenimo pilnatvę. Šeštosios simfonijos muzika stebinančiai gaivi ir pakylėta. Iš tiesų ši simfonija suvokiama tarsi pasaulėtvarkos grožio ir didybės pašlovinimas. Iš visų A. Brucknerio simfonijų ji – pati šviesiausia. Muzikoje trykšta džiūgavimas, beatodairiškas svaiginimasis būties pilnatve. Lyrinės temos prisodrintos iki tol negirdėta emocine galybe ir jausmų šiluma.

Šį vakarą publika turės galimybę išgirsti ir IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso pirmosios vietos laimėtoją Elžbietą Liepą Dvarionaitę. Solo koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru – tai išskirtinė orkestro dovana balandžio mėnesį vykusio tarptautinio konkurso nugalėtojui.

ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ gimė 2001 metais, Vilniuje. Nuo šešerių metų mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vaidos Kirvelytės ir Albinos Šikšniūtės klasėse, šiuo metu studijuoja Vienos muzikos ir vaizduojamojo meno universitete Annos Malikovos klasėje spec. fortepijono klasėje. Elžbieta yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Ji laimėjo pirmąsias vietas Antonine (Lenkijoje) – monografiniame F. Chopino konkurse „Chopin dla najmlodszych“ (2013), Rygoje – „Riga international piano competition“ (2013), Usti nad Labem (Čekijoje) –„Virtuosi per musica di pianoforte“ (2016), įvertinta Grand Prix respublikiniame VIII J. S. Bacho jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje (2016). 2018 m. vykusiame S. Vainiūno tarptautiniame pianistų konkurse Elžbieta buvo apdovanota „Impectus Musicus“ spec. prizu, o 2019 m. iškovojo pirmąsias vietas respublikiniame konkurse Vilniuje „Lisztofonija“ ir „Ville de Gagny“ (Prancūzijoje), kuriame jai buvo įteikti ir du specialūs prizai už geriausią J. S. Bacho atlikimą ir už meistriškumą. E. L. Dvarionaitė koncertavo su kone visais Lietuvos, taip pat Rygos, Talino orkestrais, Čekijos „Virtuosi Brunensis“, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei LMTA simfoniniais orkestrais. Tobulinosi Y. Bronfmano, J. F. Heisser, P. Geniušo, R. Plano, D. Bashkirovo, N. Serioginos, P. Nersessiano ir kitų meistriškumo pamokose. Atlikėją nuo 2013 m. globoja ir reguliariai konsultuoja prof. Mūza Rubackytė.

Orkestrui ir solistei sezono uždarymo koncerte diriguos jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis.

Bilieto kaina: 8eu.

Nuolaidos šiam renginiui netaikomos.