Sausis
20
Konstruok modernizmą. Kultūros sostinės pamokos
2021-01-29 18:00 val. Virtualus renginys, Kaunas 2022, Laisvės alėja, Kaunas

Konstruok modernizmą. Kultūros sostinės pamokos

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos Modernizmas ateičiai ir „Jaunimo Progama“ kviečia į kultūros sostinės pamokas – virtualias dirbtuves „Sukonstruok tarpukario modernizmo pastatą“. 🏗
Dirbtuvių tikslas – supažindinti vaikus ir jaunimą su modernizmo architektūros elementais, kurti emocinį ryšį su išskirtiniais tarpukario pastatais per virtualias lego kaladėlių dirbtuves. Šiose dirbtuvėse lankytojai gilins žinias apie Kauno tarpukario modernizmo bruožus, bandys juos atkurti naudodamiesi virtualia lego modelių programa Studio 2.0.
Užsiėmimuose bus akcentuojami tokie modernistinės architektūros elementai: apvalūs langai, suapvalinti kampai, ritminga vertikalių ir horizontalių linijų sąveika, simetriškų ir asimetriškų pastatų fasadų dizaino principai. Dalyviai bus skatinami įgytas žinias pritaikyti ir praktiškai, kartu bus puoselėjamas jų kūrybiškumas, lavinami erdvinio mastymo įgūdžiai.
Norinčius dalyvauti dirbtuvėse – kviečiame susipažinti su Studio 2.0 programa. Įvadą į šią programą rasite: bit.ly/Įvadasįstudio.
➤ Sausio 15 d. 18:00 – 20:00 val. dirbtuvės vyks MIDI grupei (8-15 m.), kurių metu vaikai konstruos individualius modernistinius namus. Registracijos forma: bit.ly/KonstruokModernizmą
➤ Sausio 29 d. 18:00 – 20:00 val. dirbtuvės vyks MAXI grupei (16-29 m.). Registracijos formą paskelbime jau netrukus – kviečiame sekti naujienas!
Dirtuvėms diriguos: mokslininkas, architektūros ir kultūros paveldo puoselėtojas ir lego modelių kūrėjas Rokas Mikšiūnas.
***
R. Mikšiūnas gimė ir augo Vilniuje, tačiau kiekvieną kartą, apsilankęs Kaune, nepaliaudavo žavėtis Kauno Modernizmo architektūra. Įkvėptas žymių tarpukario architektų – Le Corbusier ir Frank Lloyd Wright – Rokas ėmė fotografuoti modernistinio paveldo perlus Italijoje, Izraelyje, Ispanijoje ir kitose šalyse. Jau dvejus metus iš eilės jis savanoriauja atviros architektūros festivalyje Open House Vilnius, kur ruošia ir veda eksursijas. Jaunasis mokslininkas yra kruopštus ir atidus detalėms, todėl greitai įgudo kurti įvairių pastatų lego modelius.
Projekto „Sukonstruok tarpukario modernizmo pastatą“ idėja Rokui gimė konstruojant lego modelius ir dalyvaujant edukacinėje veikloje. Laisvalaikiu modeliuojami modernistinio stiliaus lego pastatai ir polinkis „siurbti“ informaciją kaip kempinė paskatino Roką dalintis sukauptomis žiniomis ir įgūdžiais. Lietuvoje trūksta lego edukacinių veiklų, o ypač dirbtuvių, skatinančių paveldo puoselėjimą. Projekto „Sukonstruok tarpukario modernizmo pastatą“ siekis – supažindinti jaunus žmonės su Kauno ir Vilniaus modernizmo paveldu per interaktyvias lego dirbtuves.
Šis projektas yra skirtas kultūros ar meno kūrėjų individualiai kūrybinei veiklai vystyti ir jį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Informacinis partneris Kaunas 2022 ir „Vilniaus memorialinių muziejų direkcija Venclovų namai“. Rokas Mikšiūnas nėra oficialus Lego Group partneris – edukacinės dirbtuvės yra vystomos jo paties iniciatyva.

TAU paskaita „Baltų panteono rekonstrukcija Marijos Gimbutienės darbuose: Dangaus dievybės“
2021-01-26 15:00 val Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo gatvė, Kaunas
Tinklalapio UPYNĖS pristatymas
2020-12-18 00:00 val www.upynes.lt