Rugpjūtis
14
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Kristina Paulauskaitė - Ramonaitienė "Mintys iš miško"
2022-07-18 10:00 - 2022-09-04 18:00 Galerija "Aukso pjūvis", Verslo centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Kristina Paulauskaitė - Ramonaitienė "Mintys iš miško"

2022 m. liepos 18 – rugsėjo 4 d. galerijoje „Aukso pjūvis“ (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) veikia Kristinos Paulauskaitės – Ramonaitienės keramikos paroda „Mintys iš miško“.

Kristinos Paulauskaitės - Ramonaitienės pastarųjų metų kūryboje ryškėja dėmesys gamtos ir žmogaus vienovės įprasminimui ir savitam mus supančio pasaulio atskleidimui. Naujausiuose keramikos kūriniuose raiškia menine kalba  perteikiama  mistifikuota gamta, su kuria dailininkė komunikuoja  įvairiais  rakursais. 

Parodoje „Mintys iš miško“ eksponuojamuose kūriniuose pagrindinis dėmesys skiriamas kūrinio ir žiūrovo bendrystės suartinimui, gilesniam supančio pasaulio pažinimui. Dailininkė juose atskleidžia ne tik  beribį gamtos daugiabalsiškumą, bet ir ją sudominusius vaizdinius savaip mistifikuoja. Juos perteikia per  stilizuotus, savaip interpretuotus gyvūnus, kurie, kaip teigia dailininkė, siekia šiuolaikiniam žmogui priminti  gamtos skleidžiamą ramybę ir kasdienybės slopinamus svarbiausius egzistencijos bruožus. Neatsitiktinai  kūriniuose pabrėžiama komunikavimo svarba formuojanti gilesnį meno, meninio proceso pažinimą. Tam pasirenkami ne tik atitinkami vaizdiniai, bet ir formos, jų paviršius padengiant keramikės įvardijamais  „spygliukais“. Šie  aptakių  formų  „spygliukai“ kviečia žiūrovą  paliesti, paglostyti  kūrinį ir taip pajusti gamtos gyvastį, išgyventi  kasdienybėje  nepatirtas  emocijas.

Kūrinio ir žiūrovo bendravimui keramikė pasitelkia ne tik formų variacijas, bet ir kasdieniame  gyvenime  naudojamus prietaisus – telefoną ar elektros lemputę. Šie, tarsi kasdieniai  buities daiktai čia atlieka ne tik komunikacijos vaidmenį, jie, panaudojant technologinius sprendimus, sujungia matomą ir nematomą pasaulius, nukeldami į primirštas ar nepažintas teritorijas, skatina žiūrovą domėtis aplink vykstančiais procesais. Kūriniuose „Amžinas ratas“,  „Šviečianti  kompozicija“,  „Sulaikytas  proveržis“ bei kitose kompozicijose naudojant saikingas išraiškos priemones išsakomas pozityvus pasaulio dinamiškumas, nekasdienis jame vykstančių procesų atvėrimas.

Parodoje „Mintys iš miško“ gamtos ir  žmogaus vienovės istorija  kiekviename  kūrinyje atsiskleidžia per savaip  interpretuotą  menininkės  suvokimo lauką.

K. Paulauskaitė – Ramonaitienė 2010 m. baigė keramikos studijas Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakultete. Nuo 2016 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Aktyviai dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse keramikos parodose. Daugiabalsiame keramikų būryje jos kūryba jau nuo pirmųjų viešų prisistatymų buvo pastebėta ir palankiai įvertinta. Kuriamų istorijų aktualumas, daugiasluoksnės objektų prasmės, originali meninės kalbos raiška, netradiciniai technologijų sprendimai liudija jaunos menininkės kūrybinį potencialą.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė


Zita Mateiča "Debesų keliu"
Zita Mateiča "Debesų keliu"
2022-07-20 10:00 Verslo centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas