Gegužė
17
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Edukaciniai

KŪRYBINIŲ PATIRČIŲ MIESTELIS
2022-05-21 11:00 - 2022-05-22 15:00 Aikštė prie Kauno pilies, Kauno pilis, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

KŪRYBINIŲ PATIRČIŲ MIESTELIS

KŪRYBINIŲ PATIRČIŲ MIESTELIS „SANTAKA“

2022-05-21 d.

Kauniečius ir miesto svečius kviečiame į Kūrybinių patirčių miestelį „SANTAKA“. Čia susilies žmogus ir kūryba, o ši santaka duos pradžią naujai patirčiai...

Kūrybinių patirčių miestelis šurmuliuos 2022 m. gegužės 21 – 22 d. prie Kauno pilies.

Gegužės 21 d. 11–15 val. atskiruose paviljonuose Jūsų lauks santaka su lino raižiniu, mozaika, aitvarais.

  • Lino raižinio dirbtuvėse susipažinsime su profesionalios grafikos technika – lino raižiniu. Raižysime savo nusipieštas žuvis, paukščius ar augalus linoleume, spausdinsime ant popieriaus. Raižinių atspaudaus galima bus panaudoti ir kaip vaizduojamojo meno kūrinėlius, ir pritaikyti atvirukų gamybai. Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Loreta Valantiejienė.
  • Mozaikos dirbtuvėse susipažinsime su mozaikos trancadis technika, kuomet mozaika kuriama iš skaldytų glazūruotų keraminių plytelių. Išmoksime ir sau pasigaminsime mozaikos padėkliuką kavai/arbatai „Upė“. Mozaika [lot. Musaicum] — kas skirta mūzoms, taigi parsinešę namo savo „Upę“ nuolatos jausite mūzų globą... Kūrybinių dirbtuvių vadovas – Konstantinas Klimavičius.
  • Aitvarų dirbtuvėse išmoksime gaminti ir sau pasidarysime puikius, paprastus, patikimus, lengvai sukonstruojamus aitvarus. Daugelyje šalių populiarus aitvaras „Sled“ – lietuviškai „Rogutės“ – išties tarsi čiuožia vėjyje. Tai greitai pagaminamas, patogiai suvyniojamas ir visada gerai kylantis aitvaras. Aitvaras – laimės, turtų ir gerovės nešėjas. Gero vėjo! Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Giedrė Aleksandravičiūtė. 

Gegužės 21 d. 16 –20 val. atskiruose paviljonuose Jūsų lauks santaka su magiškais smilkalais, keramika, pynimu iš vytelių.

  • Natūralių smilkalų rišimo iš Lietuvoje augančių aromatinių žolynų dirbtuvėse išgirsime smilkalų istoriją, aromatinių augalų panaudojimo galimybes ir savybes. Susikursime, susirišime unikalius savo smilkalus iš aromatinių žolynų ir išmoksime kaip juos teisingai naudoti. Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Indraja Raudonikytė.
  • Keramikos dirbtuvėse susipažinsime su vienu seniausiu amatų – keramika. Pajusime molio magiją, kuomet molio gabalėlis sušildytas jūsų rankų šilumos tampa jaukia namų interjero detale. Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Ramunė Savickytė.
  • Vytelių pynimo dirbtuvių metu susipažinsime su senovės lietuvių amatu – vytelių pynimu. Tai itin kruopšti, bet kartu ir labai kūrybiška veikla, kurios metu kiekvienas nusipinsime mielą namų puošmeną – gėlės žiedą. Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Agnė Vodčicienė.

Gegužės 22 d. 11–15 val. atskiruose paviljonuose Jūsų lauks santaka su mozaika, Ebru menu, sapnų gaudyklėmis.

  • Mozaikos dirbtuvėse susipažinsime su mozaikos trancadis technika, kuomet mozaika kuriama iš skaldytų glazūruotų keraminių plytelių. Išmoksime ir sau pasigaminsime interjero dekoro detalę – mozaiką „Mitinė Kauno žuvis“. Mozaika [lot. musaicum] — kas skirta mūzoms, taigi parsinešę namo savo mozaiką nuolatos jausite mūzų globą... Kūrybinių dirbtuvių vadovas – Konstantinas Klimavičius.
  • Ebru meno dirbtuvėse susipažinsime su Ebru tapymo ant vandens technika, tai –  į UNESCO paveldą įtraukta viena stipriausių dailės terapijų pasaulyje. Dirbtuvių metu kiekvienas sukursime unikalų paveikslėlį – savo sielos atspindį, kuris ilgai primins šią santaką... Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Meda Navakauskaitė.
  • Sapnų gaudyklių dirbtuvėse gaminsime sapnų gaudykles. Ant medinių žiedų vyniosime įvairiaspalvius siūlus, pinsime tinklą sapnams pagauti, puošime karoliukais bei plunksnelėmis, o parsinešę į namus galėsime mėgautis ramiu miegu ir spalvotais saldžiais sapnais. Kūrybinių dirbtuvių vadovė – Loreta Valantiejienė.

Organizatoriai: VšĮ „Kultūros kiemas“, oficialus „Kaunas 2022“ partneris. 

Renginys – "Kaunas Europos kultūros sostinė 2022" programos dalis