Rugpjūtis
15
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Laimos Numavičės parodos „Linkėjimai iš Kauno“ atidarymas
2022-01-21 17:30 Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės aikštė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Laimos Numavičės parodos „Linkėjimai iš Kauno“ atidarymas

2022 m. sausio 21 d. 17.30 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje atidaroma Laimos Numavičės atviručių paroda „Linkėjimai iš Kauno“.

Autorė apie parodą:

„Žmogaus gyvenimui turi įtakos ne tik prigimtis, bet ir virtinė atsitiktinumų, kurie dažnai atrodo nereikšmingi, tačiau platesniame kontekste įgauna netikėtų išraiškos formų.

Vaikystės potyriai, pastūmėję į kūrybinį susitelkimą, į pirmąsias identiteto paieškas skatino plačiau žvelgti ir į supančią aplinką. Domėjimasis savo šalies istorija ir Nepriklausomybe, pirmosios ekskursijos po Kauno miestą, bendravimas su restauratoriais, sukūrė tą nenusakomą kūrybinį susižavėjimą ir įkvėpimą, kurį sukėlė tarpukario Kauno gyvenimas.

Dėl XX a. pradžios istorinių įvykių Kaunui teko prisiimti atsakomybę už visą šalį. Ir miestas kantriai, su meile statė ateitį mums visiems. Pirmosios Respublikos metu sukurtas savitas, santūrios elegancijos modernizmo stilius vainikuoja miesto tautiškumo paieškas ir inspiruoja ateities darbams. Tarpukario Kaunas subūręs bei išugdęs iškiliausias Nepriklausomybės laikų asmenybes, padėjęs pamatus modernios Lietuvos savimonei ir dabar yra vienas didžiausių žmogiškųjų išteklių „donorų“ įvairioms valstybės gyvenimo sritims.

Daug Lietuvai davęs miestas pamažu braukia užmaršties voratinklius nuo savo lobių, yra iš naujo atrandamas kauniečių bei miesto svečių. Vis dažniau antram gyvenimui atgimsta ne tik Kauno modernizmo pastatai, baldai, bet ir tautinės vertybės.

Tarpukario Kauno veidas, išaustas iš to meto tautos svajonių, sapnų ir vilčių, „nugulė“ mano sukurtose vektorinės grafikos atvirutėse. Čia Kaunas toks, kokį aš jį matau – istorinis pasididžiavimas, persipynęs su dabartiniais potyriais ir jausmais.“

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) 2022 m. sausio 21 d. – vasario 19 d. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

Parodos atidarymo renginys nemokamas. Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Jame galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą. Dalyvių registracija bus vykdoma renginio vietoje.