Rugsėjis
27
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Edukaciniai

MENO LABORATORIJOS EDUKACIJOS
2022-01-15 11:00 A. IR P. GALAUNIŲ NAMAI-MUZIEJUS, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, A. ir P. Galaunių namai, Vydūno alėja, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

MENO LABORATORIJOS EDUKACIJOS

Prasidėjus Naujiems metams A. ir P. Galaunių namai-muziejus (Vydūno al. 2, Kaunas) skuba kviesti vaikus, šeimas, suaugusius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamas Meno laboratorijos edukacijas, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.

Sausio mėnesį kviečiame į šiuos edukacinius užsiėmimus:

*
Sausio 12 d. 15 val. MININT SAUSIO 13-ĄJĄ: VALSTYBĖS SIMBOLIKA

Kviečiame prisiminti ir paminėti Lietuvos istorijoje didelį pėdsaką palikusią - Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną ir kūrybinėm priemonėm bei technikom (grafika, tapyba) kurti Valstybingumo simboliką bei ženklus. Iš naujo pamatyti ir suvokti lietuviškumo prasmę, savos kultūros skleidimo ir puoselėjimo svarbą.
1991 m. sausį Lietuvai išgyvenant sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių, turėdami tik vidinę stiprybę, bendrą tikslą ir didelį ryžtą stojo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę priešais ginklus ir mirtiną pavojų. Tuo metu, nuo sovietų rankos, žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Kasmet Sausio 13-oji mums primena žmones, be baimės stojusius į kovą prieš sovietus, iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę. Ši diena stiprina ir augina tikėjimą Lietuvos žmonių vienybe ir ateitimi. 

*
Sausio 15 d. 11 val. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ

Pažinkite pasaulį per autorinę, lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje – ekslibrisai. Tai – ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę. 
Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.

*
Sausio 20 d. 17 val. BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI

Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi.
Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.

*
Sausio 22 d. 11 val. TAPYBOS PLENERAS: PEIZAŽAS

Susipažinsite arba pratęsite pažintį su peizažu. Tai kūrinys, kuriame vaizduojamas kraštovaizdis, gamta, kalnai, miestas, miškas.
Galbūt įkvėpimu kūriniui taps pro muziejaus langus atsiveriantis nuostabus rudeniškas Ąžuolyno peizažas? Stebėdami aplinką mokysitės paruošti eskizą, kurti kompoziciją ir maišydami spalvas atgaivinsite aplinką popieriaus lape.

*
Sausio 27 d. 17 val. JAUSMŲ MANDALA

Edukacijų metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas. 

*
Sausio 29 d. 11 val. ARCHITEKTO DIRBTUVĖS

Lankysitės autentiškame 1932 m. garsaus tarpukario architekto Arno Funko projektuotame name, kuriame šiuo metu eksponuojamos dvi architektūrai skirtos parodos: paroda, skirta pačiam pastato architektui Arnui Funkui ,,ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ ir vaikams skirta paroda ,,MODER… KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“, pristatanti išskirtinius modernizmo pastatus ir ženklus vaikams suprantama kalba.
Stebėdami parodose esančius pastatų projektus, kurtus interjerus ir pačiame muziejaus pastate esančias formas, išplanavimą  susipažinsime su modernistinės ir funkcionalistinės architektūros bruožais. Praktinėje užsiėmimo dalyje patys pasijusite architektais: gilinsitės į namo eksterjero ir interjero kūrimą, piešite, maketuosite, lipdysite, karpysite, ieškosite tinkamos spalvos ir formos. Veiklos skatins pažinti, atpažinti ir kurti modernizmo bei funkcionalizmo architektūrinės kalbos elementus.

----

Edukacijos kaina: 
suaugusiems, studentams - 5 eur
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams - 3 eur 

Trukmė: 1,5 val.

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95 

Užsiėmime galima dalyvauti tik su galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 12 metų).

Muziejuje atsiskaitoma tik grynais pinigais.

Bilieto kaina: 5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 40%

Senjorai: 40%


Žalieji šeimų šeštadieniai
Žalieji šeimų šeštadieniai
2023-08-26 10:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav
Dr. Tomo Pabedinsko  paskaita „Fotografas kaip modernaus miesto klajoklis“.
Dr. Tomo Pabedinsko paskaita „Fotografas kaip modernaus miesto klajoklis“.
2023-09-28 17:00 K. Donelaičio g. 16, Kaunas, Kauno m. sav
Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“
Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“
2023-09-29 17:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav
Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“
Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“
2023-10-27 17:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav
Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“
Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“
2023-11-24 17:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav