Kovas
29
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Edukaciniai

MENO LABORATORIJOS EDUKACIJOS
2022-02-10 17:00 A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

MENO LABORATORIJOS EDUKACIJOS

A. ir P. Galaunių namai-muziejus (Vydūno al. 2, Kaunas) tęsia ,,Meno laboratorijos“ edukacijas ir kviečia vaikus, šeimas, suaugusius, senjorus į dailininkės ir edukatorės Nijolės Jurkuvienės vedamas Meno laboratorijos edukacijas, kurių metu ne tik mokomasi įvairių meno technikų (tapybos, grafikos, batikos, karpinių, raižymo, akvarelės liejimo ir kt.), bet ir ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, sąmoningumas, skatinamas bendruomeniškumas.

Vasario mėnesį kviečiame į šiuos edukacinius užsiėmimus:

*
Vasario 3 d. 17 val. TAPYBOS PLENERAS: NATIURMORTAS

Užsiėmime būsite supažindinami su dailės žanru – natiurmortu. Mokysitės sukurti daiktų ar gėlių kompoziciją, stebėdami objektų struktūrą, spalvas, tonus, šešėlius tapysite ir perkelsite kompoziciją ant popieriaus lapo. Taip susikursite meno kūrinį. 

*
Vasario 5 d. 11 val. SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ

Pažinkite pasaulį per autorinę, lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje – ekslibrisai. Tai – ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę. 
Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo inicialus, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į savo mėgstamiausią knygą.

*
Vasario 10 d. 17 val. TRADICINIO LINORAIŽINIO DIRBTUVĖS

Kviečiame susipažinti ir save išbandyti linoraižinio kūrimo procese. Tai iškiliaspaudė grafikos technika, kurioje ant linoleumo lakšto specialiais raižikliais išpjaunami tarpai, grioveliai tarp piešinio elementų. Likusios iškiliosios vietos tepamos dažais ir presu popieriuje daromas atspaudas. Tokie kūriniai gali būti tiražuojami.
Lietuvoje pirmieji linoraižiniai sukurti XX a. 4 dešimtmetyje. Šios technikos estampų ir knygų iliustracijų sukūrė A. Galdikas, M. Bulaka, P. Augius, V. Petravičius, M. Katiliūtė, V. Jurkūnas vyresnysis, V. Ratas Rataiskis, A. Kučas, Ch. M. Fainšteinas, plakatų – B. Motūza Matuzevičius, S. Žukas. Po II pasaulinio karo linoraižiniai buvo viena populiariausių grafikos technikų.  

*
Vasario 12 d. 11 val. PARODOS ,,KALNŲ DIENA“ UŽDARYMAS IR TAPYBOS EDUKACIJA SU AUTORIUMI

Šeštadienio popietė lankysitės A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, paskutinę dieną, veikiančioje Gvido Latako ir Arūno Sniečkaus parodoje ,,Kalnų diena“.
Gvidas Latakas savo kūryboje jungia tapybą ir poeziją, vizualinį ir verbalinį meną. Jo siužetuose vyrauja optimistinės, ryškios spalvos, drąsios ir išraiškingos formos, turiniui būdingas portretiškumas, sakralumas, bibliniai siužetai, o realizmas persipina su simbolizmu ir satyriškumu.
Edukacijoje parodos autoriai, kartu su muziejaus edukatore ir dailininke Nijole Jurkuviene dalyviams atskleis darbuose slypinčius ženklus, simbolius, padės sukurti eskizus su pasirinktu siužetu ir juos nutapyti.

*
Vasario 17 d. 17 val. VASARIO 16-OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Kviečiame prisiminti Lietuvos istorijai svarbią datą – vasario 16 d., skirtą paminėti 1918-aisiais Lietuvos Tarybos narių pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės nutarimą.
Užsiėmimo metu kūrybinėmis priemonėmis bei technikomis (grafika, tapyba) kursime Valstybingumo simboliką bei ženklus. Iš naujo pamatysime ir suvoksime lietuviškumo prasmę, savos kultūros skleidimo ir puoselėjimo svarbą.

*
Vasario 19 d. 11 val. TAUTINIS STILIUS ARCHITEKTŪROJE

Edukacinio užsiėmimo metu kartu su dailininke ir edukatore Nijole Jurkuviene leisimės į kelionę po architektūros pasaulį. Šį kartą nagrinėsime tautinį stilių, kuris Lietuvoje vyravo tarpukario laikotarpiu ir siekė tautinius elementus perkelti į architektūrą. Būsime supažindinti su įvairiais pavyzdžiais, kuriuose matysime pastatų fasaduose, interjeruose naudotus liaudies motyvų fragmentus, sužinosime kokia simbolika, formos buvo labiausiai paplitę ir ką reiškė.
Praktinėje užsiėmimo dalyje patys kursime tautinio stiliaus architektūrines detales, derinsime jas interjeruose ar eksterjeruose.

*
Vasario 24 d. 17 val. STICHIJŲ ŽENKLAI KRAITINIŲ SKRYNIŲ PUOŠYBOJE

Užsiėmimo metu susipažinsime su kraitinių skrynių istorija, jų svarba ir reikšme. Nagrinėsime Pauliaus Galaunės palikimą - ,,Lietuvių liaudies menas“ albumus, kuriuose gausu kraitinių skrynių fotografijų. Jose matysime puošybos elementus, spalvas, naudojamus simbolius. Praktinio užsiėmimo metu ne tik išmoksime atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys grafikos, tapybos pagalba dekoruosime popierines skrynias. 

*
Vasario 26 d. 11 val. SUSIKURK UŽGAVĖNIŲ KAUKĘ

Kartu pasitikime vieną linksmiausių metų švenčių – Užgavėnes, kurios simbolizuoja žiemos išvarymą ir pavasario laukimą. Tradicinis ir vienas pagrindinių šios šventės atributų – kaukė. Būtent jas ir gaminsime edukacijos metu!
Kaukės dažniausiai daromos iš medžio žievės, avikailio arba kitokio kailio, taip pat iš popieriaus, kartono, ir kitų medžiagų. Paprastai kaukės turėdavo seno, negražaus žmogaus bruožų – buvo išryškinama nosis, daromos asimetriškos akys. Plaukams, barzdai, ūsams panaudodavo avikailį, ašutus, linus, pakulas. Vienos kaukės būdavo išraiškingesnės, su didelėmis kumpomis nosimis, kitos – visai be jų. O kokią kaukę kursite Jūs?

--
Vienos edukacijos kaina: 
suaugusiems, studentams - 5 eur
ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams - 3 eur 

Trukmė: 1,5 val.

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95 

Užsiėmime galima dalyvauti tik su galimybių pasu (netaikoma asmenims iki 16 metų).

Dalyvaujantieji visos edukacijos metu turi dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. 

Muziejuje atsiskaitoma tik grynais pinigais.

Bilieto kaina: 5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 40%

Senjorai: 40%


Susitikimas su šiuolaikinio meno kūrėju Audriumi Novicku
Susitikimas su šiuolaikinio meno kūrėju Audriumi Novicku
2024-04-05 16:30 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav