Gegužė
18
Pasirinkti
Pasirinkti

Virtualūs renginiai

MODERNIZMAS ATEIČIAI: RE-TOPIA: optimistiškai tarp praeities ir ateities
2021-06-28 09:00 - 2021-07-02 16:00 KTU Statybos ir architektūros fakultetas, Studentų gatvė, Kaunas

MODERNIZMAS ATEIČIAI: RE-TOPIA: optimistiškai tarp praeities ir ateities

2021 m. Tarptautinė vasaros mokykla susiduria su pokyčių amžiumi. COVID-19 viruso sukelta pasaulinė pandemija palietė visų planetos gyventojų, ypač gyvenančių miestuose, gyvenimą. Nuo 2007 m. daugiau žmonių gyvena miestuose nei kaimuose. Tačiau, pandemija parodė, kad tendencijos keičiasi, žmonės ėmė ieškoti kaimo erdvės ir izoliacijos. Visa mūsų patirtis per pastaruosius 18 mėnesių verčia mus kritiškai ir giliai įvertinti santykius su draugais, šeimomis ir bendruomenėmis, namais, rajonais, miestais ir planeta.

Tarptautinė vasaros mokykla kviečia dalyvius iš architektūros ir kitų kūrybinių praktikų analizuoti ir iššifruoti esamą gyvenamąjį miesto vaizdą, kad būtų sukurtos naujos ateities utopijų vizijos.

Nagrinėdama sovietmečio „Eigulių“ gyvenamąjį rajoną, šių metų Tarptautinė vasaros mokykla supažindins dalyvius su vieta per filmus, interviu, paskaitas ir kitas žiniasklaidos priemones. Sovietmečio laikotarpio daugiabučių gyvenamųjų namų teritorija ir būstai, yra tik vienas iš daugelio sluoksnių, sudarančių turtingą ir būdingą šiuolaikinį Kauno miesto audinį. Dalyviai kritiškai apmąstys visuomenės, kultūros, bendruomenės ir aplinkos pokyčius, kurie sugadino ir galbūt toliau gadina šią buvusią utopinę viziją, ir pasiūlys naujas intervencijas, kurios reaguotų į mūsų neaiškią ateitį, vykstančius pokyčius.

DALYVAUTI kviečiami visų sričių studentai ir/ar jauni specialistai, besidomintys sovietmečio gyvenamųjų namų rajonų istorija, architektūra, socialiniu kontekstu bei transformacijomis.

Bilieto kaina: 50eu.

Nuolaidos šiam renginiui netaikomos.