Birželis
24
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Kinas

NEBYLUSIS KINAS: Laukiniai Vakarai
2022-11-29 18:00 Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namas, K. Petrausko gatvė, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

NEBYLUSIS KINAS: Laukiniai Vakarai

Lapkričio 29 d. 18 val. susipažinsime su amerikietiškojo kino klasika – vesternais.

Kalbėdami apie kino istoriją negalime aplenkti vieno nuo pat kino industrijos susikūrimo populiaraus žanro – vesternų. Jų veiksmas vyksta Amerikos vakaruose, dažnai vadinamuose Senaisiais arba Laukiniais Vakarais. Bandoma sutramdyti šioje vietoje siaučiantį nusikalstamumą, plėtojamos laisvės, gėrio ir blogio temos. Vesternai dažnai siejami su amerikietiškuoju identitetu. Pirmasis jų, „Didysis traukinio apiplėšimas“, buvo pastatytas jau 1903 metais, dar iki Holivude atsirandant pirmosioms kino studijoms. Tomas Miksas (Tom Mix) ir Viljamas S. Hartas (William S. Hart) buvo ne tik pirmosios vesternų žvaigždės, bet ir du didžiausi konkurentai. Vieną jų, V. S. Hartą, išvysime ir Nebyliojo kino vakare lapkričio 29 d.

O su kuo Laukiniai Vakarai asocijuojasi mums? Galbūt tai Amerikos lygumomis riedantis nudžiūvusio augalo gniužulas ar vis dėlto tai traukinio apiplėšimas? Gal giedrame saulėtame danguje sklendžiantis erelis ar vienišo keliautojo mirties tykantis grifas? O kur dar, be abejo, kaubojai, šerifai, nusikaltėliai, Šiaurės Amerikos indėnai... Kone visame pasaulyje vesternams išgyvenant aukso amžių Lietuvoje jie nebuvo rodomi – sovietinė cenzūra draudė Vakaruose kurtus vesternus, buvo rodomi Rytų bloko šalyse sukurti tendencingai kaubojų ir indėnų susirėmimus vaizduojantys filmai. Tad kokie jie buvo iš tikrųjų?

Vesterno žanro istoriją kino industrijoje ir seanso filmą nuotoliniu būdu pristatys kino archyvaras, ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis, o filmą įgarsins pianistas, vienintelis profesionalus taperis Lietuvoje – Viktoras Orestas Vagusevičius. Filmo titrai – anglų kalba.

Renginys vyks 2022 m. lapkričio 29 d. 18 val. M. ir K. Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31). Renginys nemokamas. 

Renginys jo viešinimo tikslais gali būti fotografuojamas / filmuojamas. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog muziejus gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis.