Birželis
3
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Neringa Naujokaitė. Tranzito erdvės
2022-08-12 11:00 - 2022-09-08 18:30 Meno parkas, Meno parkas, Rotušės aikštė, Kaunas Žiūrėti žemėlapyje

Neringa Naujokaitė. Tranzito erdvės

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 18 val. galerijoje „Meno parkas“ vyks menininkės Neringos Naujokaitės personalinės parodos „Tranzito erdvės“ atidarymas. Maloniai kviečiame apsilankyti!
2022 m. galerija „Meno parkas“ skaičiuojanti 25-tus veiklos metus pristato projektą „Meno parkui-25“. Vienas iš šio projekto renginių, medijų menininkės Neringos Naujokaitės personalinė paroda „Tranzito erdvės“. Šioje parodoje pristatomi kūriniai – videoinstaliacijos, videofilmai ir fotografijos, kuriuos apibendrinanti Tranzito erdvių koncepcija šiandien kaip niekad aktuali. Juose tematizuojami barjerai, migracija, socialinė atskirtis, šablonai. Visi eksponuojami darbai iki šiol dar nerodyti Lietuvoje.
Savo projektuose menininkė nagrinėja socialinę tematiką, individo ir jo aplinkos sąveiką, opias visuomenės problemas. Naujokaitės instaliacijos – daugiasluoksnės video ir skaidrių projekcijos, kuriose pasitelkiamas garsas ir tekstai, erdviniai objektai. Dažnai tūriniu objektu erdvėje tampa pats projekcijos ekranas, kuris „sulankstomas“ arba supjaustomas į atskiras, erdvėje perstumtas plokštumas. Video ir fotografijos medijos artimos menininkei dėl savo ryšio su realybe, jos leidžia geriausiai atskleisti Naujokaitės darbams būdingą dokumentinį turinį, vaizduojant žmones ir socialines bei urbanistines erdves.
Neringa Naujokaitė (g. 1966) yra baigusi studijas Vilniaus dailės akademijoje ir Diuseldorfo Kunstakademie (Vokietija), 2003 metais papildomai baigė antros pakopos audiovizualiųjų medijų studijas Kelno Aukštojoje medijų meno mokykloje (KHM). Ji surengė personalines parodas Vokietijoje ir Šveicarijoje, dalyvavo grupinėse parodose Suomijoje, Švedijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje ir Kinijoje. Jos darbų turi įsigiję viešosios ir privačios meno kolekcijos Vokietijoje ir Austrijoje. Naujokaitės kūriniai pelnė daugelį apdovanojimų, tarp kurių – Tarptautinio moterų menininkių fondo „Die Höge“ premija, Idos Gerhardi prizas, Žemės sostinės Diuseldorfo vaizduojamojo meno premija ir Brėmeno videomeno premija. Menininkė gyvena ir kuria Vokietijoje.
Paroda galerijoje veiks iki rugsėjo 8 d.
Projektą „Meno parkui-25“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Kęstučio Zapkaus paroda | Tapybos esmės paieška
Kęstučio Zapkaus paroda | Tapybos esmės paieška
2023-06-01 11:00 Meno parkas, Rotušės aikštė, Kaunas, Kauno m. sav