Gruodis
7
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Paroda | GYVYBĖS MEDŽIO BYLOJIMAI
2023-01-20 17:00 - 2023-02-18 17:00 A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Paroda | GYVYBĖS MEDŽIO BYLOJIMAI

A. ir P. Galaunių namai-muziejus (Vydūno al. 2, Kaunas) 2023 m. sausio 20 d. 17 val. maloniai kviečia į tautodailininkės Eglės Dvarionaitės–Vindašienės karpinių parodos „Gyvybės medžio bylojimai” atidarymą.
Renginyje dalyvaus parodos autorė, prof. Jurgis Dvarionas, Justas Dvarionas (fortepijonas), Justina Dvarionaitė (smuikas).
Eglė Dvarionaitė-Vindašienė gimė 1963 m., gyvena Kaune. Parodose dalyvauja nuo 1983 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė nuo 1990 m. Autorė pradėjo karpyti 1981 m. besimokydama Šiaulių pedagoginiame institute, dalyvaudama etnografiniame ansamblyje. Daugiausia dėmesio kreipia į tradicines popieriaus užuolaidėles, kurias išmoko kirpti iš Julijos Daniliauskienės (Putvytės). Autorės karpinių pagrindinė tema - Gyvybės medis.
Rengia autorines karpinių parodas Lietuvoje ir užsienyje, nuolat rašo straipsnius ir organizuoja karpinių meno sklaidą, veda autorinius seminarus, praktinius užsiėmimus vaikams ir visai šeimai, buria kitus karpytojus bendrai veiklai, rengia jungtines parodas, plenerus Kauno mieste ir Lietuvoje.
Autorės karpiniais iliustruoti įvairūs leidiniai, R. Palijanskaitės knyga „Amžinųjų jūrų varpai. Vydūniškos mistikos link“, 2011 m. VVU folkloro ansamblio kompaktinės plokštelės viršelis, 2022 m., kt.
Darbų yra įsigiję muziejai, bibliotekos, bendruomenių centrai, kitos organizacijos. 2013 m. Kauno miesto savivaldybė tautodailininkei skyrė kultūros ir meno stipendiją už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą.
Gyvybės medžio bylojimai
Iš žemės tekanti gyvybinė energija per medžio šaknis, kamieną ir šakas pasiekia mažutį pumpurėlį, kuris tuoj pavirs nepakartojamu žaliu lapeliu, žvelgiančiu į šviesą. Karšta spinduliuojanti saulės galia užlies medį ir jis prasiskleis, sužydės, subręs...
Tekėjimas nesustoja. Medžio gyvenimas sukasi ratu: pavasaris, vasara, ruduo, žiema ir vėl pavasaris. Tik kaskart pražydęs medis vis kitoks, atsinaujinęs, dar nuostabesnis, iškalbingesnis, paslaptingesnis. Jis traukia ne vieną prašalaitį ar skrendantį pro šalį paukštį, kuris nutūps ant jo šakų poilsiui ir įsikurs amžinai.

Čia visko pakanka. Yra maisto kūnui ir sielai. Tik nežinia, kada diena, kada naktis; ar šilta, ar šalta; ar skamba, ar tyli; kur viršus, kur apačia? Medžio viršūnėje dangaus šviesuliai, Saulė, Mėnulis, Žvaigždės, yra drauge. Viskas kartu ir neatskiriama. Viskas VIENA.
Medis be šaknų, kamieno ar šakų – ne medis. Jis yra visas, visaaprėpiantis. Jis, lyg ašis, jungianti Požemį, Žemę ir Dangų. Jis – Gyvybės medis, pasaulio tvirtas stulpas, siekiantis nematomas gelmes. Iš po medžio ir šalia esančio akmens trykšta gyvybės ir išminties šaltinis, palaikantis gyvastį Visatoje. Šis Šaltinis neišsenka. Gyvybės vandenį saugo vandenų globėja Didžioji Gyvatė. Pasaulio medis auga ant kalno pamaryje, arba ten, kur teka devynios upės. Medis jungia Šį ir Aną pasaulius - gyvuosius ir išėjusius už jūrių marių. Jis jungia praeitį, dabartį ir ateitį. Jis beribis laike ir erdvėje. Jis buvo, yra ir bus...
MEDIS. GYVYBĖS MEDIS. PASAULIO MEDIS. VISATOS STULPAS. KOSMOSO AŠIS. Kaip beįvardintume, Jis – Visatos nedaloma visuma. Visa, kas gyva ir negyva, yra JIS. Žmogus taip pat JO dalis. Žmogus – Medyje, Medis – Žmoguje. Todėl ir reiškiasi Medis žmogaus gyvenime visur ir visada. Ką begalvotų, sakytų ar darytų, šiapus ir anapus, žmogus jaučia Medį. Įprasmina Medį sodžiuje ir kapuose, dainose ir apeigose. Jį saugo ir garbina, nes Medis apsaugo žmogų. Vienas be kito nebūna. Žmogus dar pilnai nesuvokia, bet kabina Sodą, kūrena Ugnį, dalija Medų, tiesia Jievaro tiltą, kelia Stebulę, veria Vartus, pro kuriuos, nusiprausęs Gyvybės vandeniu, ant kalnelio atsistojęs, Dangų pasieks.

Ir rieda žmogaus-medžio gyvenimas. Klausosi, dyvijasi žmogus, ieško atsakymo: kaip auga medis? Medžio tiesą pažinti trokšta. Ir randa. MEDŽIO TIESA, priedermė – išleisti šaknis, stiebtis, krauti žiedus, vesti vaisius, duoti šešėlį liaunam medeliui. Jei jis to negali – tai ne medis, o kelmas.

SAULĖS TIESA – šviesti ir šildyti. ŽMOGAUS TIESA – gyventi čia, kur auga medis ir teka saulė, bandyti susiderinti, iki jautriausio virpesio susistyguoti su pačiu savimi ir Gyvybės medžiu. Tekėti-tikėti. Būti darnoje, doroje. Kitaip jis negalės gyventi čia, kur auga MEDIS.

Žmogaus dermė – sutapti su Pasaulio medžiu ir tapti Visatos Ašimi.
/ Eglė Dvarionaitė-Vindašienė /
Maloniai kviečiame dalyvauti.
Parodos atidarymo renginys nemokamas.
Paroda A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje veiks iki vasario 18 d.
Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojamos renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt. 

Bilieto kaina: 5eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 50%

Asmenys su negalia: 100%

Studentai: 50%

Senjorai: 50%


,,MODER... KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“
,,MODER... KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“
2021-12-02 17:00 Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, A. ir P. Galaunių namai, Vydūno alėja, Kaunas
Paroda „Žalia“ – nuo meno iki mokslo
Paroda „Žalia“ – nuo meno iki mokslo
2023-06-22 17:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav
Paroda „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“
Paroda „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“
2023-09-14 18:00 K. Donelaičio g. 16, Kaunas, Kauno m. sav
Paroda „Kasdienybės užrašai. Kitas Juozo Zikaro veidas“
Paroda „Kasdienybės užrašai. Kitas Juozo Zikaro veidas“
2023-09-21 17:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav
Paroda „MODER... KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“
Paroda „MODER... KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“
2023-10-17 11:00 Vydūno al. 2, Kaunas, Kauno m. sav