Balandis
24
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“
2024-02-29 13:00 - 2024-08-25 18:00 Kauno IX forto muziejus (Kaunas Ninth Fort Museum), Žemaičių plentas, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“

2024 m. vasario 29 d. – rugpjūčio 25 d.

Ukrainiečių menininkų Sofijos Atlantovos ir Oleksandro Klimenkos paroda „Ikonos ant šovinių dėžių“ susideda iš 19 ikonų iš ciklo „Pietitus“.

2014 m., prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, du ukrainiečių menininkai Sofija Atlantova ir Oleksandras Klimenka sumanė nepaprastai originalų ir iškalbingą meno projektą – pradėjo tapyti ikonas ant šovinių dėžių. Menininkai pastebėjo, kad tų dėžių dangčiai ir dugnai labai primena lentas, ant kurių tapomos ikonos. Šis keistas sutapimas juos įkvėpė imtis projekto. O. Klimenka, kalbėdamas apie šį sumanymą, sako: „Naujojo Testamento mintis perkalti ginklus į arklus“ gimė iš Senojo Testamento išėjimo iš pragaro motyvo (...). Vis dėlto išėjimas iš pragaro galėjo įvykti tik kaip pergalė prieš mirtį, pergalė per mirtį.“ Ant šovinių dėžių dalių kuriamos ikonos, kaip ir kryžius, simbolizuoja mirties virsmą į gyvenimą. 

Parodoje eksponuojamų ikonų perduodama žinutė yra daugiasluoksnė. Viena vertus, tai talentingų ukrainiečių menininkų kūriniai. Ikonose susijungia modernumas ir tradicija, didžiausias dėmesys sutelktas į Bizantijos laikų ikonų meistrų darbus. Kita vertus, svarbi yra šių ikonų pasakojama istorija. Netgi galima sakyti, kad ikonos pasakoja daug istorijų, kurios sudaro vieną naratyvą apie karą ir taiką, žmogaus kančią ir viltį. Be to, ikonos yra parduodamos, o gautas lėšas autoriai skiria labdarai – remia įvairių gydymo institucijų, gelbėjančių už savo šalį ir išgyvenimą kovojančių ukrainiečių gyvybę. 

Šių ikonų paroda keliauja po pasaulį. Jos jau eksponuotos keliolikoje šalių ir daugiau kaip 120 vietų (taip pat ir Europos Parlamente). 

Sofija Atlantova (g. 1981, Kyjive) – menininkė, ikonų kūrėja, rašytoja. Studijavo Kyjivo valstybiniame Taraso Ševčenkos dailės licėjuje ir Nacionalinėje vaizduojamosios dailės ir architektūros akademijoje.  

Oleksandras Klimenka (g. 1976, Kyjive) – menininkas, ikonų kūrėjas, dailės kritikas, rašytojas. Studijavo Nacionalinėje vaizduojamosios dailės ir architektūros akademijoje ir M. Rylskio dailės istorijos, folkloro ir etnologijos institute. Dėstė Kyjivo valstybiniame M. Boičuko dekoratyvinio ir taikomojo meno institute.

Parodoje pristatoma režisieriaus ir operatoriaus Sergejaus Orlovo (Lietuva) specialiai šiam projektui sukurta vaizdo instaliacija: sugriautų Kyjivo apskrities, Černigovo ir Rytų Ukrainos miestų vaizdai; menininkas O. Klimenka ieško šovinių dėžių ir tapo šalia fronto linijos Rytų Ukrainoje; menininkai S. Atlantova ir O. Klimenka kuria ikonas studijoje; šventikas Mykola Lysenka gieda angare tarp panaudotų artilerijos tūtų, likusių po masinio Kyjivo apskrities apšaudymo.

 

Organizatoriai – Lenkijos institutas Vilniuje, Kauno IX forto muziejus 
Kuratorius – Vytautas Petrikėnas
Dizainerė – Renata Vinckevičiūtė-Kazlauskienė
Spaudos gamyba – UAB „Cyanus“
Informacinis partneris – „Kauno diena“

Bilieto kaina: 6eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 50%

Asmenys su negalia: 100%

Studentai: 50%

Senjorai: 50%


Tremtinių tekstilės ir skulptūrinių objektų paroda „Sudygsniuota“
Tremtinių tekstilės ir skulptūrinių objektų paroda „Sudygsniuota“
2023-06-16 17:00 Kauno IX forto muziejus, Žemaičių plentas, Kaunas, Kauno m. sav
Paroda „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“
Paroda „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“
2023-07-13 13:00 Kauno IX forto muziejus, Žemaičių plentas, Kaunas, Kauno m. sav
Christiano Boltanskio meninė instaliacija „Animitas“
Christiano Boltanskio meninė instaliacija „Animitas“
2023-09-22 13:00 Kauno IX forto muziejus, Žemaičių plentas, Kaunas, Kauno m. sav