Liepa
23
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Kaunas 2022
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Paroda „labirinte“ meninink(i)ų knygos ir leidiniai
2024-06-28 17:00 - 2024-09-29 18:00 Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav Žiūrėti žemėlapyje

Paroda „labirinte“ meninink(i)ų knygos ir leidiniai

Birželio 28 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į  parodos  labirinte meninink(i)ų knygos ir leidiniai atidarymą.

Paroda labirinte – tai kuratorės Marijos Repšytės įkurtos skaityklos/knygyno „12:15 Reading Room“ idėjų ir meno kūrinių – knygų per(si)kėlimas į Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Dauguma knygų, rodomų parodoje, galima skaityti, vartyti ir net įsigyti Vilniuje esančioje erdvėje. Parodoje bus stengiamasi atskleisti menininkų knygų kūrimą Lietuvoje, pristatant kelionę laike atspindinčius menininkų knygų pavyzdžius tarptautiniame menininkų knygų kontekste.

Parodoje eksponuojamos vienetinės menininkų knygos, saugomos Grafikos kabinete, Vilniaus universiteto bibliotekoje, arba knygos, siekiančios 5000 kopijų tiražą kaip prancūzų menininkės Sophie Calle ne vienerius metus vykdomas tyrimas apie aklumą ir aklųjų grožio supratimą. Knygos Taro kortų formate, interaktyvūs plakatai, kolaboratyviniai projektai – žurnalų, laikraščių ar atviručių pavidalu – permąstantys dabartį, problemas, realijas ar įmanomus ateities scenarijus. Koliažinės, klijuotinės knygos, riso spauda, meniniai tyrimai fotoalbume, muzika ir garsas skirtingų menininkų leidiniuose, menininko ir jo vaiko piešta kartu knyga, ar leidiniai, fiksuojantys laikrodžius, fontanus, žmonių architektūras bitėms.

Sakoma, kad labirinte vaikščioja vaizduotė, o susitikti su ja reiškia žiūrėti į dalykus, kurių iki galo nesupranti. Vaizduotė keičia prielaidas, perkuria status quo, sujungia nesusijusius dalykus ir visada leidžia manyti, kad gyvenimas gali būti kitoks. Kaip Juozo Laivio knygoje – Meno idėja greitkelyje A1 Vilnius-Kaunas. Lietuva – idėjos ateities miestui ar Donato Jankausko (Duonio) „Marčiurlionis“, nors šis darbas pradėtas kurti 1999 m., būtent šiame muziejuje rodomas pirmą kartą, devynios knygos, kurios sąveikauja ir permąsto mūsų genijaus M. K. Čiurlionio kūrybą, leidžia kitaip pažinti visų žinomą ir išmoktą menininką, įsivaizduoti ir permąstyti kartu su Donatu Jankausku, arba netgi su Čiurlioniu.

Menininkai dalyvaujantys parodoje: 

Donatas Jankauskas (Duonis), Dovilė Šimonytė, Mariana Castillo Deball, Vincas Kisarauskas, Club Donny žurnalas (Samira Ben Laloua, Frankas Bruggemanas ir Ernstas van der Hoevenas), Elena Narbutaitė, Deimantas Narkevičius, Sophie Calle, Goda Palekaitė, Mindaugas Navakas, Ignacy Radtke, Aleksas Andriuškevičius, Francesco Paleari, Francesco Villa, Mahmoudas Khaledas, Juozas Laivys, Florian Bräunlich, Katja Mater, brossura | manual of pirate languages (Dimitra Ioannou, Yiannis I. Andronikidis), Sophie Artz, Linas Jablonskis, Yorgos Sapountzis, Nežinomas menininkas, Žibuntas Mikšys, Raineris Mordmülleris, Pierre‘as Migaux, Ieva Maslinskaitė, Apian, Viktorija Rybakova, Sayo Senoo

Parodą lydės pasivaikščiojimai ir pokalbiai su parodos kuratore Marija Repšyte, kurių metu bus atverčiamos knygos parodoje. Taip pat svečių renginiai, pristatantys menininkų knygas, eksponuojamas parodoje.

Marija Repšytė, žodžiuose, parodose ir jų architektūrose „funkcionuojanti“ menininkė. Po tapybos studijų Vilniaus dailės akademijoje įgijo vaizduojamųjų menų bakalauro (Willemo de Kooningo akademijoje) ir magistro (Bergeno meno ir dizaino akademijoje) laipsnius. Pastarosios kuruotos parodos: „Laikrodininkas“ su Žilvinu Landzbergu LNDM „Pamario galerijoje“ (2020) ir Jurgos Barilaitės „Linijos ir raukšlės (Gyvųjų sapnai ir mirusiųjų svajonės)“ galerijoje „Atletika“ Vilniuje (2021). Lietuvos kultūros tyrimų instituto leidžiamo žurnalo „Sphairos“ meno redaktorė ir meno / menininkų knygų leidyklos „12:15“ ir „12:15 Reading Room“ skaityklos / knygyno Vilniuje įkūrėja.

Parodos kuratorė Marija Repšytė
Grafikos dizainas Jonas Vaikšnoras
Koordinatorė Violeta Karmalavičienė

Parodos atidarymo renginys nemokamas, kitomis dienomis su muziejaus lankytojo bilietu.

Bilieto kaina: 10eu.

Taikomos nuolaidos:

Moksleiviai: 50%

Asmenys su negalia: 50%

Studentai: 50%

Senjorai: 50%


MODER... KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA
MODER... KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA
2023-10-17 11:00 Vydūno al. 2, Kaunas, Kauno m. sav
„Geltona moteris. Antano Samuolio retrospektyva ir inspiracijos“
„Geltona moteris. Antano Samuolio retrospektyva ir inspiracijos“
2024-02-15 17:00 V. Putvinskio g. 55, Kaunas, Kauno m. sav
Remigijaus Ščerbausko fotografijų paroda „Bučiniai“
Remigijaus Ščerbausko fotografijų paroda „Bučiniai“
2024-03-08 11:00 V. Putvinskio g. 64, Kaunas, Kauno m. sav
Jazminos Cininas paroda „Padarė žvirblis alutį“
Jazminos Cininas paroda „Padarė žvirblis alutį“
2024-05-30 17:30 K. Donelaičio g. 16, Kaunas, Kauno m. sav
„Keleivis eina. Justinui Mikučiui (1922–1988) atminti“
„Keleivis eina. Justinui Mikučiui (1922–1988) atminti“
2024-06-06 18:00 K. Donelaičio g. 16, Kaunas, Kauno m. sav