Birželis
1
Kaunas 2022
Neteisingas
Muzika
Neteisingas
Scena
Neteisingas
Kinas
Neteisingas
Parodos
Neteisingas
Edukaciniai
Neteisingas
Tarpdisciplininiai
Neteisingas
Literatūra
Neteisingas
Virtualūs renginiai
Neteisingas
Festivaliai
Neteisingas
Atviri kvietimai
Neteisingas
Miesto renginiai
Neteisingas
Kiti
Neteisingas
Maršrutai
Neteisingas
Kaunoteka
Neteisingas
Pasirinkti

Prieinamumas

Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia
Neteisingas
Renginys prieinamas žmonėms su klausos negalia
Neteisingas
Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems žmonėms
Neteisingas
Galima atsivesti naminius gyvūnus
Neteisingas
Pasirinkti

Parodos

Paroda „Silence“
2022-04-05 14:00 Muitinės g. 2, Kaunas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto galerija Žiūrėti žemėlapyje

Paroda „Silence“

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafikos katedra kviečia į parodą „Silence“, tai ketvirtoji paroda iš 12-os ciklo parodų, kurios 2022 metais yra skiriamos Kauno meno mokyklos 100-čiui.

Grafikos parodą „Silence“ šimtmečio proga VDA Kauno fakultetui dovanoja lenkų - italų menininkė Malgorzata Chomicz. Menininkė kviečia klausti, kaip regimas paviršius sąveikauja su neregima gelme, ją atveriančiu įtrūkimu? Kaip tame paviršiuje atsispindi giluminė energija, it lavos kraujas nuspalvinanti iš gilumų kylančias energetines sroves?

Tebūnie nūdienos menas turi teisę tapatintis su kasdienėmis socialinėmis ar politinėmis aktualijomis, su madingomis ideologijomis ir jų diktuojamu kolektyviniu balsu – juk taip paprasta tapti komfortą garantuojančio choro dalimi, imituojančia revoliucinę retoriką. Bet taip pat menas turi teisę stovėti ant tradicijos milžino pečių, kreipiant žvilgsnį į universalias, iš klasikos paveldo kildinamas vertybes.

Kas yra Chomicz grafika? Tobulai įvaldytas amatas ir individualios ikonografikos paieška siekiant puoselėti tradicinio estampo meną. Nuolat sprendžiant pamatinę problemą: kaip įženklinti tai, kas kitokiu pavidalu, rodos, nevizualizuojama? Kaip matomas formas paversti nuoroda ir simboliu nematomoms? Kaip apibendrintą siluetą derinti su begaliniu tikslumu ir meile detalei?

Malgorzata Chomicz yra Varmijos Mozūrų universiteto profesorė, dailininkė – grafikė. Ji yra surengusi 70-imt individualių parodų kone visose Centrinės ir Vakarų Europos šalyse. Menininkė yra dalyvausi daugiau nei 300-tus kartų grupiniuose projektuose, grafikos konkursuose, yra pelniusi keliasdešimt tarptautinių apdovanojimų. Malgorzata Chomicz nuo 2019 m. yra vizituojanti profesorė Indira Kala Sangeet universitete Khairagarhe, Indijoje.

PARODOS KURATORIUS: Rolandas Rimkūnas.

PARODOS RENGĖJAS: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedra.

Parodos atidarymas vyks balandžio 5 d. 14 val. VDA Kauno fakulteto galerijoje, Muitinės g. 2, Kaunas.

Paroda veiks iki balandžio 25 d.

Parodą apžiūrėti kviečiame darbo dienomis iš anksto suderinus atvykimą el. paštu [email protected] arba tel. nr.: +37061837109.